Tesco’dan Geleceğin Marketi Örneği


 

İnternette “geleceğin alışverişi” konulu bir tartışmada bu şaşkınlık verici örneğe rastladım. Geleceğin süpermarketinin bu şekilde gerçekten uygulandığına inanmak başta imkansız olsa da sistemin basitliği ve aynı zamanda sanallığı insanı hem heyecanlandırıyor hem de telaşa düşürüyor.

Kısaca özetlemek gerekirse, Tesco Kore’de market sayısını arttırmadan pazar lideri olmanın yollarını arıyor. Ve çözümü metro istasyonlarına kağıttan sanal market rafları yapıştırmakta buluyor. Ancak bu kağıttan rafların bir özelliği var, smart phone unuzla beğendiğiniz ürünün barkodunu okutarak evinize yollatabiliyorsunuz.

Bu sistemi kullananların yorumları ne kadar da gerçek alışverişe benzediği yolunda. Özellikle çalışan ve vakti olmayan insanlar için metro beklenen 5 dakikada yemek alışverişini de yapıp evine yollatabilmek çok büyük avantaj olsa gerek.

Sistemin uygulanıp yaygınlaşmaması için hiçbir neden yok. Dikkat edilmesi gerekenler teslimatın zamanlaması, ürünlerin sağlamlığı ve eksik olmaması. Bunlar sağlandığı takdirde gelecekte gerçek marketlerin yerini alabilir.

Benzer Yazılar

One Response to Tesco’dan Geleceğin Marketi Örneği
  1. ... [Trackback]... [...] Read More Infos here: marketoloji.com/2011/07/11/tescodan-gelecegin... scavengerhunt.org/good-times-with-the-rhymes-eb5e.html

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>