14 Responses to Starbucks’tan Konuşulacak Logo Değişikliği
 1. Mert Canlı

  Şahsi fikrim, yazısız logonun çok şık olduğu yönünde. Ben çok beğendim açıkçası. Tıpkı Nike’ın sadece işaretiyle kendisini rahatlıkla ön plana çıkarabilmesi gibi, Starbucks da yazıyı kullanmadan bu bilinirliği kolaylıkla adapte edebilecek marka gücüne sahip.

 2. Cem Berk Aydın

  Nike örneği kesinlikle yerinde. Çok bariz ama Apple’ı eklemekte fayda var örneklere. Coca Cola ürünlerinin üzerindeki o kıvrımın yazı olmadan da tanınabildiğini biliyoruz, onu da eklemek mümkün.

  Marka algısını safi görselle eşlemek, Starbucks için sonraki adım. Deyimi yerindeyse ‘almost generic’ bir hissiyatı oluyor safi görselin. Ürün gamını genişletmeye denk getirmek de elbette yerinde. Yine de bekleyip görmekte fayda var, düşük de olsa ‘pushy’ kaçma ihtimali de var hareketin.

 3. Recep Özger Filiz

  Marka bilinirliğine hele ki büyük bir şirket için bence risk taşıyan bir hareket daha önce bir çok firmanın denediği ve nihai tüketiciden tepki aldığı Marka, İsim , Logo değişiklikleri umarım bu sefer starbucks için tecelli etmez sanırım esas amaç Şirket yeni pazar yeni ürün stratejisini marka bilinirliği ile harmanlayıp starbucksın sadece cafe olmadığını ve pazar lideri olma atılımı olarak görmek mümkün ama genede riskli bir hareket yeni isim yeni ürünle çıksalardı belkı daha iyi olabilirdi bilinmez bekleyip görelim bakalımm…

 4. Müzehher Çiğdem Hacıince

  Yeni logo ilk bakışta çok boş geldi bana. Sanki Starbucks Coffee yazısı bir anlam veriyormuş logoya. Zamanla alışabiliriz bu görsele de, ama fikrim özellikle Starbucks kafede eski logoyu kullanıp, içecekleri ve ürünleri yine bu logonun olduğu bardaklarda sunup, süpermarketlerdeki yeni ürünlerinde farklı bir marka adı ve logo seçebilirlerdi. Yine Starbucks tarafından yapıldığı bilinirdi ama ismi farklı olurdu ve o şekilde kökleşmesi daha iyi olurdu diye düşünüyorum.

 5. Kahve Tutkusu

  Merhaba,

  Starbucks ilk mağazasını Pike Place, Seattle’da bundan yaklaşık 40 yıl önce açtı. Bu süre içinde pek çok alanda kendisini geliştirdi ve yeniledi. Şimdi bu değişimin bir parçası olarak logomuz da yenileniyor.
  Yenilenen logomuz, Starbucks’ın ana iş alanlarındaki gelişiminin de bir yansımasıdır. Logo değişimi ile ilgili görüşleriniz ve değerlendirmeleriniz için çok teşekkür ederiz.

  Deniz Kaya
  Starbucks Coffee Türkiye

 6. Ezgi Merdin

  İlginiz için teşekkür ederiz. Bizim Starbucks’ı takip ettiğimiz gibi Starbucks Türkiye’nin de blogumuzu takip etmesi bizi mutlu ediyor. Markanızdaki değişiklikleri izliyor olacağız :)

 7. Pınar Göktürk

  Pepsinin logosunu beğenmedim ama starbucks’a gözümüz alışır gibi geliyor. Markaların logo değiştirmesi radikal bir davranış ama şirketinde yeniliklere ne kadar açık olduğunu gösteren bir uygulama bence

 8. Rosamond Milagros

  Haftada ortalama 5 gün gittiğim alışveriş yaptığım ve gittiğim her şehirde mağazalarını aradığım bir marka Starbucks. Logosu değişse de, değişmese de kahvesi aynı kalitede kaldığı sürece ben bağımlısı olmaya devam edeceğim. Fakat zaten akıllara kazınmış bir logoyu değiştirmek neden? Bana da boş geldi açıkçası. Yadırgadım. Gelecekte de kolay alışabileceğimi düşünmüyorum.

 9. Ömer Çamlıca

  Bence Hiç Gerek Yok Şuanki Hali Çok GüzeL Logonun üzerinde Starbucks yazısı war adını unuttrmuyor eger herkein aklında o resmi görüp yer edinmek istiyorsa o ayrı bi konu .

 10. Mustafa Okan Gül

  Gözüme çarpmışken bir bakayım dedim, Starbucks’ta barista olarak çalışıyorum, ne kadar keyifli bir iş olduğunu anlatmayacağım tabiki. Ama bilinmesini isterim ki, logo değişikliği hakkında merkez ofisten herhangi bir bilgi gelmemiştir. Eğer böyle bir değişiklik olucak olsaydı, bizim 4 veya 5 ay öncesinden haberimiz olurdu zaten. Asparagas diyebilirim. İyi günler.

 11. NİLÜFER YALÇIN

  merhaba…

  Ben çok sıkı bir starbucks müşterisi olarak eski logonun ısrarla kalması gerektiğini düşünüyorum….

  yeni logoyu sıcak bulmadım açıkçası hatta bir daha masamdaki kahveme bakıyorum ve bu hali çook güzel :)) bu şekliyle kalırsa sevinirim. kolay gelsin….

 12. cemal yumurtaci

  mustafacıgım bızde calısıyoruz starbucksta ama sayın dunya baskanımız 05.01.11 tarıhındekı acıklamadan sonra tum dunyaya acıklandı yanı bı projenın 4 yada 5 ay oncesınden acıklanması gıbı bı zorunluluk yok galıba dımı Bu arada kendı fıkrımıde soleyım gayet super olmus dıger markalarla aramızdakı farkın ne kadar buyuk oldugunu gostermıs o kadar buyuk bı marka kı zaten artık logosunda ısmını tasımasının bı anlamı kalmamıstı sankı o logoyu gorunce bu da neymıs dıyecek bı ınsan sımdılık yok gıbı cunku starbucks’la eslesmıs bı denız kızımız var bızım bu arada dıger mısafırlerımızede cok tesekkur edıyoruz markamız hakkındakı olumlu dusunceler bızlerı cok mutlu edıyo onlara her zaman aynı kalıtede ıcecek sunmaktan ve onları hergun magazalarımızda agırlamaktan gercekten buyuk mutluluk duyuyoruz….

 13. BÜLENT AKBACI

  STARBUCKS evet iyi esas logosuna sadik kalmis, bir kucuk makyaj hemen benimsenilebilecek fakat pepsi cok radikal kokten bir degisim var ve sanki havayolu sirketi logosuna cok benziyor

 14. hatice günel

  Starbucks…..

  bu yeni adım oldukça riskli.. tavsiye etmem.. starbucks hem kendini hem sevenlerini mutlu etmek istiyorsa, haftaiçi klasik logoyla haftasonu yeni logoyla akış sergileyebilir…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>