69’u Çok Seveceksiniz!


 

Nasıl ki başlığın ilgi çekiciliğine kapılıp şu an bu yazıyı okuyorsunuz, Atlasjet ve reklam ajansları MARKA da ilanlarında bu başlığı kullanmışlar, okuyucunun ilgisini çekmek için. İlan aşağıdaki gibi:

Daha önce de Atlasjet’in Henüz İkinciyiz! Niye Bizimle Uçasınız Ki?, Biz İkinciyiz! Ama Bizimki 77 Santim, Afedersiniz, Bizimki Yine 77 Santim Oldu., Bacaklarınızı Çok Seviyoruz. gibi bu ilana benzer, ilgi çekici ve iddialı ilanları oldu.

Kendilerine “Meydan okuyan markaların çalışmayı en çok arzu ettikleri reklam ajansı olmak.” hedefini koyan MARKA reklam ajansının diğer müşterileriyle olan işleri de en az bunlar kadar ilgi çekici ve akılda kalıcı. Ancak ben yine de bu Atlasjet ilanlarının bazılarının (siz hangileri olduğunu tahmin etmişsinizdir:)) her ne kadar yaratıcı ve akılda kalıcı olsa da biraz sınırı aşan başlıklı ilanlar olduklarını düşünüyorum.

Benzer Yazılar

3 Responses to 69’u Çok Seveceksiniz!
  1. Mert Canlı

    beşiktaştaki bir binanın ön cephesi bu afişle kaplanmış :) kesinlikle çok yaratıcı. sınırı aşıp aşmadığı konusu tartışmaya açık tabi.

  2. seda akkurt

    Biz ikinciyiz ünlü bir AVIS kopyası ne yazıktır, o yüzden pek yaratıcı sayılmaz. Bir de Atatürk'ü yerine Obama'yı koyarak Mediacat kapağı tasarlayan da MARKA. Ama Auidi Türkiye reklamları da onların. bazen sınırları aşıyorlar, bazen yaratıcılar sanki:)Bunlar güzel olmuş, hiç değilse esinlenmemişler(!) başka bir yerlerdenden..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>