Mobil Reklamlar da Bizi Duyabilecek


 

Ses tanıma teknolojisi geliştiren bir şirket olan Nuance, artık diyalog kurulabilecek cep telefonu reklamları hazırlamaya hazır olduklarını açıkladı. Solganlarıysa: İnsanlar konuşur, markalar dinler. Örneğin prototip olarak geliştirilen “Alpha deodorant” cep telefonu reklamı, sorduğunuz sorulara cevap üreten bir sihirli 8 bilardo topu görüntüsünde.

Dövme yaptırsam mı? diye soran müşteriye Çince bir kelime öneren uygulama, arkasından da arkadaşça bir sohbetle yine de Alpha deodorant kullanmayı unutma! diyor.

Bu yenilikçi teknolojiye müşterilerin zaten hazır olduğunu vurgulayan şirket, Apple Siri ve Google Voice ile akıllı telefonlarıyla konuşmaya alışkın kitleyi hedefliyor. Şimdiden Leo Burnett gibi önemli reklam ve ölçüm şirketleriyle anlaşmalar yapan firma sayesinde bakalım mobil reklamlar boyut değiştirecek mi?

Benzer Yazılar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>