RAINCAMPAIGN®; Outdoor Advertising’de Yaratıcılık


 

“RAINCAMPAIGN® is an innovating, surprising environmental friendly outdoor advertising campaign using only rainwater.” Websitesinde tanımı bu şekilde yapılan Raincampaign yaratıcı olmasının yanında ileri seviyede çevre dostu olması ile ilgimi çekti. Raincampaign bir fikir, yaratıcıları ise Amsterdam’daki Misterwilson isimli reklam şirketi ve Tasarımcı Bas Manders. Dış mecrayı olduğu gibi kabullenerek yapılan kampanyalardan elde edilen gelirin belli bir kısmı yağmur ormanlarını koruma projelerine aktarılıyor. Kampanyanın ülkesel veya bölgesel olarak lisansına sahip olmak isteyenler de buradan lisans talebinde bulunabiliyor.

“Continental Kış Lastikleri” için Raincampaign yöntemi ile Hollanda’da düzenlenen reklamın videosu ve detayları şöyle;

  • Bu kampanya Continental için Hollanda’da 500 farklı lokasyonda yapıldı.
  • Her kampanya en az 8 hafta boyunca, yağmur yağdığında yerde göründü.
  • Reklamların konumlandırması otoparklar, otopark bilet makineleri ve kalabalık yerler ağırlıklı olarak titizce belirlendi.
  • Yağmur yağdığında yerde beliren “STOP SNELLER MET CONTINENTAL WINTERBANDEN” yazısı, “Continental Kış Lastikleri ile daha çabuk dur” anlamına geliyor.

Kampanyanın ürünle örtüşmesi burada tamamen gerçekleşmiş durumda. Ayrıca, halihazırda varolan ürünleri yeşile saygılı göstermeye çalışan markalardan fazlaca sıkıldığım için doğayla çok daha uyumlu ve içiçe olan bu kampanyaya daha çok saygı duyduğumu belirtmek isterim.

Benzer Yazılar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>