Nike’ın Galatasaray Sponsorluğu ve Şampiyonlar Ligi


 

Her dünya kupasında istisnasız, hangi markanın formalarının, ayakkabılarının, toplarının kullanılacağı detaylı analizlere konu olur. Markaların, dünyanın büyük bölümünün takip ettiği böylesi etkinliklerde ön planda olmaları çok önemlidir, bu yüzden özellikle Nike ve Adidas için ciddi bir arena haline gelir.

Şampiyonlar Ligi de farklı değil, yüz milyonların izlediği kulüpler bazında dünyanın en prestijli turnuvasında markaların yarışı hiç bitmez. Galatasaray’ın dünkü maç ile birlikte Şampiyonlar Ligi’nde son 8’e kalmasının, bu bakımdan Nike’a büyük faydası oldu. Nike, Galatasaray’ın formalarını üretiyor ve resmi ürün satıcısı. Bu yüzden, marka şu sıralar tamamen Galatasaray’a odaklanmış durumda. Facebook sayfalarından yaptıkları iletişim de bu stratejiyi destekliyor. Aşağıdaki harika görsel, görselin altındaki yorumlar aslında herşeyi özetliyor (gönderiyi incelemek için tıklayın). Nike Football, maçla ilgili gelişmeleri paylaşırken, taraftarları motive edici yorumlar da yapıyor. Ek olarak, kullanıcılar ne tarz futbol oynadıklarını (defansif, orta saha vs.) yorumlarda paylaşıyor ve Nike’tan tavsiye istiyorlar. Nike da tüm bu yorumlara detaylı cevap vererek kullanıcılarını doğru ürünlere yönlendiriyor.

Bu başarılı çalışma, Nike’a sadece güçlü marka algısı olarak değil, doğrudan satış olarak da dönüyor, hem Galatasaray ürünleri , hem de diğer spor ürünleri üzerinden.

.

Benzer Yazılar

6 Responses to Nike’ın Galatasaray Sponsorluğu ve Şampiyonlar Ligi
 1. Chaya

  I’m imssepred. You’ve really raised the bar with that.

 2. http://www.blrimages.net/

  The main reason I joined Flickr was as an easy way to archive my photos, offsite. I didn’t really join for social networking — although it is sometimes nice as a way to share photos with family and friends afar.

 3. http://www.rab-jeric.com/

  protestante,jako bonmot je to hezké, ale “důkazy neexistence” obecnÄ› neexistují – s výjimkou případů, kdy pÅ™edmÄ›t dokazování je pÅ™esnÄ› určen co do své podstaty a do časových a prostorových koordinát, takže jeho výskyt na konkrétním místÄ› v konkrétním čase lze spolehlivÄ› ověřit.Nebo jinak: negativní skutečnosti se nedokazují, dokazují se k nim komplementární skutečnosti pozitivní.

 4. http://www.treasurehuntspokane.com/

  Kissé szánalmas már ez az állandó csesztetés meg összehasonlítgatás DV-val… Ráadásul pont egy bruschetta receptnél benyögni, ami szerintem majdnem MINDEN gasztroblogban megtalálható. Egyszerű csoda :) Mi is nagyon szeretjük!Reni a fotóid gyönyörűek, a blogok közt talán nem túlzás ha azt mondom a legszebbek! A tudjukki már nyomodba se ér :) Na de látom te sem reagáltál a beszólásra, jól is teszed! :) Hajrá!

 5. http://www.alojahair.com/

  Hi Sarah! It's so nice to meet you! Pink Saturday was fun. Thank you for visiting our blog. You have a beautiful family and congratulations on your sweet baby. Have a great week! Twyla

 6. insurance auto quote

  Rêveur, ScapinGratte un lapinSous sa capote.Colombina- Que l’on pina! — Do, mi, – tapoteVoilà ce que j´ai trouvé de plus emblable au rap:mais Rimbaud lasse beaucoup moins, fait beaucoup moins dans le facile

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>