Şekerbank’tan Zehir Gibi Reklam Kampanyası!


 

Televizyonda bildiğimiz reklam kuşağı başlar, normal ve alıştığım seslerle akış devam ederken birden buz gibi sessizlik! Önce televizyon ses ayarlarında problem mi var derken, ekrandakinin “sessiz ama çok yüksek sesli” bir kampanya olduğunu fark ediyorum…

Zor günler geçiren Türkiye ve üretenin yanında olduğunu vurucu bir reklam kampanyasıyla dile getiren Şekerbank seçtiği muhteşem yolla farkındalık yaratmayı da başarıyor mesajını vermeyi de.

Oldum olası bayılarak izlediğim sosyal temalı reklam filmlerinin genellikle böyle acımasız yollar seçmesi gerekiyor. Sert ve kesin hatları olan bu etkileyici kampanyaların her zaman yaratıcı tarafı ağır basıyor. Rapçi Ceza’nın şarkısıyla olay yaratan “Türkiye Sizinle Gurur Duyuyor” Milliyet reklam filmi de bir döneme damgasını vurmuştu.

Aynen global dünyada da bu tarz işler fazlasıyla beğeni ve ödül kazanıyor.

Son kampanya biraz acı oldu ama sosyal içerikli mesajların insanların aklını başına getirdiğine inancım sonsuz. En azından hepimizin içini ürperttiği, bir yerlerden kitlesini yakaladığı kesin…

Benzer Yazılar

4 Responses to Şekerbank’tan Zehir Gibi Reklam Kampanyası!
 1. Ezgi

  ilk izlediğimde bile reklama bayıldım
  … zira Şekerbank olduğunu yazını okuyunca hatırladım… Yeterince uzun süre yayınlarlarsa marka adına hizmet eder. Ajansına da tebrikler.

 2. Mert Canlı

  Ceza'nın "Türkiye Sizinle Gurur Duyuyor" reklamını gerçekten zamanında da çok başarılı bulmuştum. Şekerbank da aynı ayarda olmasa da başarılı bir reklama imza atmış.

 3. seda akkurt

  Şekerbank'ın Reklam Ajansı Concept. Cumhuriyet Gazetesi, "Tehlike'nin Farkında mısınız?" kampanyasını yapan ajans. Levent Semerci de yönetmeniymiş, iş niye iyi belli oluyor:)

 4. Trackback: click here
  ... [Trackback]... [...] Informations on that Topic: marketoloji.com/2010/03/10/sekerbank’... justthousands.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>