Taksilerde POS Devri Başlayamadı Gitti


 

Geçtiğimiz günlerde bindiğim bir takside arka koltuktaki ekranlı cihaz ve ön iki koltuk arasındaki POS cihazı dikkatimi çekti:

Özellikle İstanbul’da, yoğun trafik, alkollü araç kullanamama, otopark sorunu veya şirketin karşılaması gibi çeşitli sebeplerle yoğun olarak taksi kullanan bir kitle var. Ayrıca yapılan son zamlarla artık taksi ile ulaşım hiç de ucuz değil. Uzun zamandır taksilerdeki nakite bağımlılık kafamı kurcalıyordu, özellikle de “bozuğum yok abla”, “ben bunu burda bozduramam abla” gibi durumlarda sık sık kalıyordum. Çalışıp çalışmadığına emin olamasam da POS cihazını takside gördüğüme ve alternatif bir ödeme kanalı uygulamanın çok zor olmadığını gördüğüme sevindim.

Bu donanım Vakıfbank’a ait ve araştırdığımda 2009 yazında uygulamaya koyulduğunu belirten bu habere rastladım. Haberde bu cihazın ödeme yapma dışında başka birçok fonksiyonu olduğunu da belirtmişler. Umarım kullanımı sorunsuz biçimde yaygınlaşır.

Benzer Yazılar

One Response to Taksilerde POS Devri Başlayamadı Gitti
  1. Helin Özüpekçe

    Kesinlikle katılıyorum Ezgi!

    Sürekli olarak "abla bozuk yok" diye para kaybediyorum. Taksilerde POS olacak diye haberleri okuduğumda çok sevinmiş bir insan idim fakat, bunca duraksız ve başıboş taksi olunca çevrede sanırım oldukça zor oluyor yaygınlaşması.

    Ben henüz rastlayamadım ama umarım zamanla tüm taksilerde olur..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>