2012’nin En İyi Reklamları ve Viralleri


 

TheDrum.com ekibi 2012’nin en iyi tasarım, reklam, websitelerini seçmiş. Aralarında daha önce görmediklerim de var. En çok dikkatimi çeken çalışmalar şu şekilde:

Lego – Imagine

Sadece Lego küplerini kullanarak, anlatmak istediğinizi en basit şekilde nasıl ifade edersiniz? İşte Simpsons.

Pepsi Max – Uncle Drew

NBA’de geçtiğimiz yıl, yılın çaylağı seçilen Kyrie Irving’in başarılı bir makyaj sonucu karşımıza Uncle Drew olarak çıktığı videoda, aslında Pepsi tam olarak ne demek istediğini pek belli etmemiş. Sporla ilgilenen insanları mı, aslında gencisi yaşlısı herkes Pepsi içer mi, bilemedim. Ama önemli olan da bu değil, videonun izleyenleri etkilemesi, hoşuna gitmesi önemli, ve bu da videoyu başarılı bir viral haline getirdi. Videoyu izleyen herkes Pepsi’yi en azından başında ve sonunda gördü. Video şu ana dek Youtube’da 18 milyondan fazla izlenmiş.

Sainsbury – Tiger Bread isim değişikliği

3.5 yaşındaki Lily, Sainsbury’ye bir mektup yazar ve Tiger Bread markalarının aslında Giraffe Bread olması gerektiğini söyler. Sainsbury bu mektubu dikkate alır, fikri beğenir ve markanın isminin değiştirilmesine karar verir. Lily’ye de bir teşekkür mektubu yazar, yanına da hediye çeki ekler. Güzel bir marka iletişimiyle birlikte de bu olay başarılı bir virale dönüşür.

TheDrum’ın 2012’de başarılı bulduğu tüm çalışmaları buradan inceleyebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>