Son Karar "Satış Noktası"nda


 

Süpermarkete girdiğimiz anda hızlı ve dalgın alışveriş yarışına başlıyoruz. Aklımızda bulunanları raflardan sepetimize atıyoruz, peki ya aklımızda olmayanlar?

Hepimiz marketten listede bulunmayan, hiç almayı düşünmediğiz ürünlerle eve dönmüşüzdür. Oldukça yakından tanıdığımız “hiç hesapta yokken aldım” olayına Satış Noktası (PoS -Point of Sale-) aktivitelerinin fazlasıyla etki ettiğini düşünüyorum. Hele daha dün Real’den alışveriş yaparken kendimi market içerisinde tadım aktivitesi yapan Biskolata alırken bulduktan sonra…

Siz istediğiniz kadar alışveriş listesi yapın, ne de olsa son karar satın alma davranışı esnasında veriliyor ve markalar da bunu çok iyi biliyor.

Market içi aktiviteler ve satış noktası stratejileri, insanın beynine neredeyse emir veriyor. Bir de bu stratejiler yaratıcıysa üstüne diyecek laf yok: “market arabanı sür ve al!”

Renkli ve farklı raflar mutlaka tüketicisini yanına çağırır, bana kalırsa çekici stant ve raflar çok ta eğlenceli gözüküyor.

İşte ürün mesajını sürprizli yollarla veren birkaç yaratıcı satış noktası çalışması:
Böyle güzel işlere hedef kitle olarak cevap vermemek mümkün değil! Haydi, bakalım alışveriş çılgınlığına devam :)

Benzer Yazılar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>