Internet Bankacılığının "Prezervatifi"


 

İnternet bankacılığında 2010’dan itibaren tek kullanımlık şifre dönemi başladı ve kullanıcılar her seferinde yenilenen şifrelerle hesaplarına girebiliyorlar. Amaç ise internet bankacılığını daha güvenli hale getirmek. Bankalar da bunun için tek kullanımlık şifre üreten aletler ürettirip müşterilerine sunuyorlar.

Üstteki ilanı bir Marketing Türkiye dergisinde görmüştüm. İlanda “YapıKredi’nin Akıllı Anahtarı” bir “prezervatif”miş gibi kullanılmış ve hemen üstüne “İnternet bankacılığında korunmanın en kolay yolu!” lafı iliştirilmiş. Belki daha önce başka bir ürün ilanlarda ya da reklamlarda bir prezervatif gibi kullanılmış olabilir ama ben ilk defa rastladım ve ne yalan söyleyeyim çok beğendim. :) Çünkü hem yaratıcı hem de ilgi çekici olmuş.

Ürün “tek kullanımlık şifreler üretip internet bankacılığında korunma” sağlıyor. Prezervatif de “tek kullanımlık bir koruma” sağlamıyor mu? Yani aslında ürün “internet bankacılığının prezervatifi” değil mi? :) Zaten yaratıcılık da bunu düşünüp ilan tasarımına dökmede.

Benzer Yazılar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>