Yemeğin Tarifi de, Malzemeleri de Tesco'dan!


 

İngiltere merkezli süpermarketler zinciri Tesco, Facebook uygulaması üzerinden kullanıcılar ile tarifler paylaşıyor ve bu tariflerle birlikte leziz yemekler yapabiliyorsunuz. Tesco bununla da kalmıyor, size bu süreçte yardımcı da oluyor.

Yemek hazırlarken en çok vakit kaybedilen aşamalardan birisi olan alışveriş kısmını Tesco sizin için tek tıkla hallediyor. Tarifin hemen yanındaki “malzemeleri satın al” butonuyla, yemeği yapmak için ihtiyacınız olan herşeyi sepetinize eklemiş oluyorsunuz. Sonrası zaten standart online satın alma süreci. En kısa zamanda içerikler kapınızın önünde oluyor ve siz hiç dışarı çıkmanıza gerek kalmadan, tarifini öğrendiğiniz bu yemeği yapabiliyorsunuz.

Real food recipe konsepti ile hayata geçen uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz: https://www.facebook.com/tesco/app_128178860595607

Aslında bu uygulama kapsamı üzerinde çalışıldığı takdirde çok daha spesifik ve faydalı hale getirilebilir. günümüz online perakendecilik ekosistemi, bir süre sonra online “erzak” konseptini de kapsamaya başlayacak. Böylelikle bu ve benzeri uygulamaları daha çok göreceğiz. Buna bağlı olarak da eticaret hacminin globalde ne kadar büyüyeceğini ve sadece elektronik, giyim markalarının değil, hızlı tüketim markaları için de hayati önem taşıyacağını rahatlıkla öngörebiliriz.

Benzer Yazılar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>