Minecraft Çılgınlığı Gerçek Hayata Taşınıyor


 

Neden çok popüler olduğunu bir türlü anlayamadığım oyunlar var. Tabi ki, zevk meselesi ve bu oyunlara yeterince şans vermediğimden de olabilir. Bunlardan bir tanesi Minecraft. Oyun 2009’da PC’ye çıktı ve 2011 sonlarına doğru da Android ve iOS versiyonları yayınlandı. Temel olarak bloklar kullanarak istediğiniz dünyayı inşa etmek üzerine kurulu. Grid olarak düşünülen dünyayı istediğiniz gibi bu bloklar ile şekillendirebiliyorsunuz. Bloklar taş, çamur, su, ağaç gibi içeriklerde olabiliyor. Oyuncu olarak bu dünya içinde özgürce gezebiliyorsunuz, inşa ettiğiniz bu sanal dünyanın keyfini çıkarabiliyorsunuz veya istediğiniz düzeltmeleri, eklemeleri, çıkarmaları yapabiliyorsunuz.

Oyundaki blokların ve yapıların piksellerden oluşuyor olması müdavimleri için hiç sorun değil, onlar için oyunun en güzel yani özgür bir şekilde yaratıcılığa imkan tanıması.

Oyunun geliştiricileri son olarak, iPhone’da Minecraft nesnelerini, yapılarını gerçek hayatta görebilmemizi sağlayan bir augmented reality uygulaması yayına aldı. Böylelikle, yolda yürürken veya bir alışveriş merkezinde bu nesneleri veya yapıları istediğimiz yere yerleştirebiliyoruz.

Bazı Minecraft uygulamalarının fiyatları şu şekilde:
Minecraft Pocket Edition Lite (iPhone) – Ücretsiz
Minecraft Pocket Edition (iPhone) – $6.99
Minecraft Explorer Lite (iPhone) – Ücretsiz
Minecraft Explorer Pro (iPhone) – $1.99
Minecraft Reality (iPhone) – $1.99

Benzer Yazılar

5 Responses to Minecraft Çılgınlığı Gerçek Hayata Taşınıyor
 1. Sanchit

  Golly, I wish these lands were more full of criminals and babirraans so I could fuck them up and take their shit. That’s what I say a lot while playing Warband.

 2. http://www.sorethumbsblog.com/

  Well, Sundae, Motor Mommy and I both struggled with computers yesterday! I spent 3 hours trying to figure out why Mr. Dan’s laptop wouldn’t print – I was ready to throw it through the window! I finally made it through, but I was so exhausted, I didn’t even get online to check out the blogs until really late last night, and even then, I am only just now getting caught up! You are a good girl to stick with her!

 3. http://www.heliplanex.com/

  I would like to win her new book. I already have the “Adventures in Leader and Enders” now, and have been following her blog for a few years. She has such excellant ideas and patterns. I have made a some of her quilts.

 4. http://www./

  Er zou een Nederlandstalige versie van het nummer bestaan. Ik herinner me dat Steven Van Herreweghe het ooit draaide tijdens een van zijn programma's op Stubru, waarschijnlijk Het Ministerie van Miserie.

 5. http://www./

  A15, point trop n’en faut. C’est « soûler » ou « saouler ».Et ce « saoulant » là, je l’ai entendu bien souvent.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>