Why Do We Retweet Bruce?


 

Twitter’da daha çok tık alma gibi konularda Twitter paylaşımlarını analiz edip çarpıcı sonuçlara ulaşan Dan Zarrella, yeni araştırmasında retweet edilen içerikleri ve tıklanma oranlarını incelemiş. Analiz edilen 2.7 milyondan fazla tweet gösteriyor ki, retweet edilme ve tıklama arasında bir korelasyon bulunmuyor. Hatta bu tweet’lerin %14.64’ü hiç tık almamış, %16.12’si tıklanmadan çok retweet edilmiş. Bu da pek çok kullanıcının aslında linklere tıklamadan tweet’leri retweet ettiğine işaret ediyor.

İçerisinde retweet geçen tweet’ler tıklanmadan çok retweet alırken, @ (mention) simgesi geçen tweet’ler retweet’ten çok tıklanma almış. Yine Dan Zarrella’nın daha önce yaptığı bir araştırmada iletide “please RT, retweet” gibi eyleme geçirici kelimeler yazan kullanıcıların tweet’lerinin daha çok tıklandığını biliyoruz. Araştırmaya ait detayları aşağıda görebilirsiniz.

Peki sizde durum nedir? Tweet’leri linklere tıkladıktan sonra mı yoksa tıklamadan mı retweet ediyorsunuz?

Benzer Yazılar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>