Bir İllüstrasyon Örneği


 

Genelde kurumsal da olsa kişisel de olsa websitelerinin tasarımı en az içeriği kadar önemli. Tasarımın da birçok boyutu var tabi ki, kullanılabilirlik, estetik, yerleşim vs gibi.

Benim burada vermek istediğim örnek çok hoşuma giden bir illüstrasyon. Şans eseri skritter sitesinde gezinirken ana sayfada altta siteyi tasarlayan ekibin görseline rastladım. Gün içinde birçok websitesi, mikrosite, blog vs geziyoruz ancak bazıları tasarımıyla veya ilgi çekici ufak yönleriyle hayranlık uyandırıyor veya aklımızda kalıyor. Ben de pek çok sitenin tekdüzeliğinden ve birbirinin kopyası solda içerik sağda menüler tarzı düzenlemelerden sıkılmış olmalıyım ki işin içine “insanı” katan ve samimi bu görseli çok beğendim.  Havalı bir web tasarım ajansının logosunu görmekten çok daha olumlu bir etki uyandırdığını söyleyebilirim. Özellikle marka veya şirket bloglarında ya da servis sektöründeki küçük ölçekli firmaların websitelerinde sıcak bir hava yaratacaktır.

Hatta marketoloji ekibini de böyle hayal etmedim değil :)

Benzer Yazılar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>