Bir Tweete Bir Mısır Gevreği


 

Konu sosyalmedya olunca, her fenomene bu açıdan yaklaşan bir grup için de soru şu oldu: “Sosyal medyadan nasıl birşeyler kazanırım?”. “Social Currency” kavramı da hayatımıza böyle girdi ve daha çok konuşulacağa benzer. FacebookTeklifler uygulaması beklemede duradursun, bir haftalığına da olsa twitini para ettirme yolu hiç beklemeyeceğimiz bir sektörden, gıda sektöründen Kellogg’sdan geldi.

Viral dönüşü yüksek olacağı beklentisiyle kısa bir süreliğine sadece Londra’da açılan Kellogg’s Tweet Shop’a giriyor, menüdeki 3 tweet seçeneğinden birini seçip hesabınızdan paylaşıyorsunuz. Kellogg’s rengi kırmızı giymiş ablalar tweetinizi kontrol ediyor ve hediye Kellogg’s mısır gevreğinizi bedava alıp dükkandan ayrılıyorsunuz. Eğer Eylül’de Londradaysanız, denemeye değerdi. Eğer değilseniz, yakında tüm markaların Türkiye’de de böyle bir etkinlik düzenlemeleri için baskıya başlanabilir.

Benzer Yazılar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>