Dell, Twitter Sayesinde $6.5 Milyon Satış Yaptı


 

1990-2000 yılları arasında iş dünyasının en çok ilgilendiği konulardan biri de Tedarik Zinciri Yönetimi’ydi. Bu alan ile ilgili en yenilikçi ve karlı sistem belki de Dell’in yarattığı sistemdi. Üniversitede Operations Management ve benzeri dersleri alanlara bu sistem defalarca anlatılmıştır. Yıl 2010, ve Dell bu kez de sosyal medya araçlarını etkili bir şekilde kullanarak kendi sistemini yılın en iyi sosyal medya kullanımı listesine sokmayı başardı. Dönemin parlayan yıldızı olan, ve tek başına kriter olmayacak olsa da buna güzel bir örnek olan Dell’in çok önem verdiği “Sosyal Medya” şirketlerin şu anda entegre olması gereken unsur oldu.

Geçen yıl $60 milyar satış yapmış olan Dell’in umrunda mı acaba bu satış miktarı? Tabi ki evet! Ama asıl dikkate aldığınız konu bir önceki yıla oranla yaptığınız satışlardaki yüzdelik artışsa… Bir önceki yıla oranla Dell, Twitter aracılığıyla yaptığı satışlarını 3 katına çıkarmayı başarmış. Bu arada Dell’in sisteminden de biraz bahsedelim. DellOutlet isimli Twitter hesabını kullanarak fırsat ürünleri hakkında tweetler yollayan Dell bu şekilde 1.5 milyon’un üzerindeki takipçisini bu durumdan haberdar ediyor. Basit ama kullanışlı bir sistem. Ne dersiniz?

Benzer Yazılar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>