Super Bowl 2010 Reklamları


 

Amerika’da yılın en önemli olaylarından biri olan ve tüm dünyada yüzmilyonlarca insan tarafından saat farkı gözetilmeksizin canlı izlenen Super Bowl nedir?

Yanıt: Super Bowl, NFL (National Football League)’nin final karşılaşmasıdır. Bu yıl 44. Super Bowl oynanmıştır ve maçın olduğu gün Amerika’nın Şükran Gününden sonra en yüksek yiyecek ve alkol tüketiminin olduğu gündür. Her yıl, Amerika’nın en çok izlenen televizyon programı olur, ve bu yıl, yani Super Bowl XLIV, ortalama 106.5 milyon izleyici ile Amerikan televizyon tarihinin en çok izlenen programı oldu (Nielsen verilerine göre). Bu kadar yüksek sayıda reytinge sahip olan Super Bowl’un devre arasında reklam vermek isteyen şirketlerin de 30sn’lik bir reklam için $2.7 milyon’u da gözden çıkarması gerekiyor böylece. Bu kadar para vermişken çarpıcı ve etkili bir reklam yayınlamak ve en çok izlenen reklama sahip olmak istiyor şirketler. İlk olarak, buradan da görebileceğiniz gibi, Super Bowl arasında yayınlanmış olan 74 farklı reklam arasında en çok izlenen 10 şu şekilde:

İlk 3 videoyu da buradan izleyebilirsiniz:

Benzer Yazılar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>