”Akıllı İnsanlar, Fikir Değiştirir”


 

Nikon Lens Mug

Jeff Bezos
, Amazon.com kurucusu ve CEO’su. Internet üzerinden gerçekleştirilen en karlı iş modellerinden, en sağlıklı ve en göz alıcı büyümelerden birinin fikir ve uygulama babası bir başka deyişle.

Jeff Bezos, geçtiğimiz günlerde Silikon Vadisi’nin etkili ismi Jason Fried‘le bir araya geldiğinde satır aralarında kaybolmak için fazla değerli olabilecek bir dizi söz söylüyor. Başlık kabaca fikri tutarlılık ve fikir değiştirmekle ilgili.

Jeff Bezos, akıllı insanların fikirlerini değiştirdiğini savunuyor. Genellikle haklı olan insanlar, fikirlerini sıkça değiştiren insanlardır. Fikren tutarlılık Jeff Bezos’a göre olumlu bir özellik değil; yarın, bugünkü fikirlerinize ters düşecek fikirlere sahip olmak kesinlikle sağlıklı. Detaylardan yukarı tırmanamayanlar ve ‘büyük resim’ birkaç farklı açıdan göremeyenler Jeff Bezos’a göre, çoğunlukla yanılırlar.

Jeff Bezos’un konuyla ilgili fikirlerinin tümü için ilgili blog posta buradan ulaşabilirsiniz.cup sale online

Günlük hedefler ve koşuşturmaca içinde tutarlılık ve devamlılığa sadık kalmanın zorunluluğu tartışılmaz. Farkı yaratansa, bu akış içerisinde kafayı hafifçe kaldırıp tekrar gözden geçirmekte yatıyor olabilir.

Benzer Yazılar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>