Profesörler de Tweetler #2012


 

3 yıl önce hazırladığımız bu yazıda öncelikle Amerika”da sosyalmedya çalışan birkaç seçkin akademisyenin profillerine yer vermiştik. Aradan geçen bu sürede eksponansiyel olarak kullanıcı sayısı ve atılan tweet sayısı, dolayısıyla paylaşılan bilgi miktarı  arttı.

“Pazarlamanın alaylıları” bir yana, “okulluları” yani akademik araştıma yolunu seçmiş olanları “Twitter”da neler paylaşıyor, neler konuşuyor?” sorusu adına yenilenmiş bir listeyi burada paylaşmak isteriz. Ancak geçen yıllar içinde yapabileceğimiz en büyük tespit online casino üniversitelerin de büyük bir hızla dijital medyayı kucaklaması, dijital gençlik adında akademik konferansların düzenlenmesi ve teknolojinin hızına yetişme çabasının daha önce olmadığı kadar artması. Bu gidişle bir “TwitterScholar” çok uzak değil. İşte tweet”lerine güvendiğimiz yerli yabancı öğretim üyeleri:

Carlson School
Fredrik Nordin
Robert Lusch
Academy of Marketing Science
Journal of Consumer Research
Wharton School
Angeline Close
Kate White
Hope Jensen Schau
Edwin Love
Ann Handley
Grant McCracken
Steve Vargo
David Aaker
Jennifer Aaker
Ana Isabel Canhoto
Michael Solomon
Ekant Veer
June Cotte
Michelle Weinberger
Aylin Aydınlı
Behice Ece İlhan
Zeynep Arsel
Kaan Varnalı
Şule Işınsu Özmen

Benzer Yazılar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>