Arçelik’ten Aşkımın Tarifi


 

Çoğu marka sevgililer gününe özel çeşitli uygulamalarla, hedef kitlelerine farklı bir şekilde dokunmak isterler. Arçelik de bu güne özel www.askimintarifi.com internet sitesini hazırlamış. Site, ziyaretçilerine basit bir oyun sunuyor ve sonunda aşkın tarifinden oluşan sanal bir pasta hazırlanabiliyor. Bunlar olurken de marka adı başarılı bir şekilde geri planda tutuluyor, böylece kullanıcının gözüne sokulmuyor.

Dijital pazarlama mecraları, geleneksel mecralar arasında yerlerini günden güne sağlamlaştırmaya devam ediyor. Arçelik de dijital mecranın hakkını vermeye çalışan, beğendiğim markalar arasında. Sevgililer günü için hazırladığı bu uygulamasına dijital ortamın farklı nimetlerini entegre etmiş. Bir yandan sitenin tanıtımı için Ekşi Sözlük‘ü kullanmış, diğer taraftan ise Facebook Connect ile kullanıcıların Facebook hesaplarına erişim imkanı tanınmış.

Ben de bir Marketolog’un (bu terim için Serkan’a teşekkürler) aşk tarifi pastasını yaptım (yukarıda). Bakalım diğer Marketologlar ne diyecek :)

Benzer Yazılar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>