Alex’in Elinde ”Tivit”, Kafa Böyle Yazıyor


 

Fenerbahçe’nin efsanevi Alex’inin takımdan ayrılışı ve Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım’ın konuyla ilgili açıklaması, geçtiğimiz haftanın büyük olaylarından.

İlk bakışta tercüman Samet’in ”Doğru” tekrarları dikkati çekiyor.

Asıl konuysa, hemen aşağıdaki videonun 26. saniyesinde: ”Elinde tivit, elinde şeyi, telefonu, kafa böyle yazıyor”

http://www.youtube.com/watch?v=mThx2QyJ8-w

Alex’in Twitter hesabını resmi iletişimi için kullanması tartışmanın diğer tarafını pek hoşnut etmiyor.

Türkiye’de futbol, en kitlesel başlık. Her haftasonu Twitter TT’lerine daha dikkatli bakın; kahvehaneden ayırt etmenin zorluğu dikkatinizi çekecektir.

Bir açıdan, kitleleri yakından ilgilendiren böyle bir açıklamanın içinde Alex’in Twitter’da yaratabileceği etkinin farkındalığı sevindirici.

Başka bir açıdan, kitleleri yakından ilgilendiren böyle bir açıklamanın içinde Alex’in Twitter’da yaratabileceği etkinin daha az kontrol edilebilir, daha hızlı ve daha kolay yayılabilir olduğunun farkındalığı eksik.

Belki de bu iki açı arasındaki fark kapandıkça, dilimizden eksik etmediğimiz ”değişim”in ne demek olduğunu -kitlesel olarak- daha net anlayacağız.

Benzer Yazılar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>