Profesörler de Tweetler


 

Elektronik pazarlama konusunda uzmanlaşmış birçok akademisyeni bir araya getiren bir sanal platform olan ELMAR, twitter’ı etkin kullanan üyelerine ait kısa bir listeyi üyeleriyle paylaştı geçtiğimiz günlerde. Dijital ortamda pazarlama ile ilgilenen herkesin faydalanabileceği bu profiller şu şekilde:

John Deighton
Harvard Business School temelli bu profil özellikle dijital pazarlama ve sosyal medya ile ilgili tweetler yayınlıyor. Facebook ve Google değerlendirmeleri için iyi bir kaynak.
Theresa Flaherty
Çok sık paylaşım yapan bir pazarlama profesörü olan Flaherty, twitter profilinde dijital pazarlamayı hem firmalar ve çalışanlar hem de öğrenci ve hocalar için ilginç kılan linkleri paylaşıyor.
Manish Kacker
Günlük olarak çıkan tweetlerde güncel promosyon, haber veya uygulamalar kısaca pazarlama stratejisi terimleriyle tanıtılıyor.
Robert Kozinets
York Üniversitesi hocalarından olan Kozinets’in sade ve ilginç yazılmış bir bloguna da bu listede yer verilmiş. Brandtrophosophy isimli bu blog antropoloji ve pazarlamanın online boyutunu inceleyen yazılar içeriyor. Blog online ücretsiz okunabilen bazı pazarlama kitaplarına link bulabilmemiz açısından da faydalı.
Listelenen bir diğer profil: Susan Brudvig

Gözlemlerime göre Google ve Facebook gibi en çok paylaşılan platformları bir kenara bırakırsak, bu günlerde online pazarlama konusunda en sıcak haberler Superbowl ile ilgili.

Benzer Yazılar

One Response to Profesörler de Tweetler
  1. ... [Trackback]... [...] There you will find 77369 more Infos: marketoloji.com/2010/02/09/pr... dailystrength.org/people/1783793/journal

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>