Ogori Cafe


 

Bir cafe düşünün ki, sizin sipariş verdiğiniz (ve parasını ödediğiniz) yemeği/içeceği, sizden hemen sonra gelen kişi alıyor, siz ise sizden önceki kişinin sipariş edip ödediğini alıyorsunuz. Bu cafe’ye gider miydiniz?

Seth Godin’in bogunda karşıma çıkan Japonya’daki Ogori Cafe’de bu sistem uygulanıyor. Menüdeki en ucuz şeyi sipariş edebilir ve sizden önceki bonkör kişinin sipariş ettikleriyle ziyafet çekebilirsiniz. Tam tersi de mümkün tabi ki; siz bonkör gününüzdeyseniz, güzel bir menü sipariş edebilirsiniz, ama aldığınız sadece bir meyve suyu olabilir.

Ne yiyip içeceğinizin verdiğiniz siparişle hiç ilgisi yok, tamamen sürpriz. Bu deneyimi yaşamak ister miydiniz? Acaba herkes menüdeki en ucuz şeyi mi sipariş ederdi?

Benzer Yazılar

One Response to Ogori Cafe
  1. Trackback: foredy gel
    ... [Trackback]... [...] Read More here: marketoloji.com/2010/02/02/ogori-cafe/ [...]...... tokopasutri.com/foredi.php?id=budi99

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>