Ümit Besen’li Rondo Reklamı


 

Ara sıra da olsa yeni çıkan reklamları takip edebilmek için televizyon seyretmeye çalışıyorum. Diğerlerinden pek farkı yokmuş gibi görünse de bu reklam inanılmaz derecede ilgimi çekti. FMCG sektöründeki markalar için sıklıkla yeni reklamlar hazırlanır. Bu reklamlarda da markanın bilinirliğini arttırmak, ya da en azından üst seviyede tutmak çok önemlidir. Rondo, bu reklamdaki sloganı “Hayatın draması varsa, Rondo’nun kreması var”ın içinde markanın adının geçmesinin de yardımıyla bunu başarmış gibi görünüyor. Ayrıca, reklamdaki hafif absürd, ve çok eğlenceli hava başarının gelmesindeki diğer bir faktör.

Ümit Besen’in reklamda kullanılması ve rolü bence doğru. Çünkü Ümit Besen’in ciddi bir hayran kitlesinin olduğunu biliyoruz ve buna ek olarak, benim de dahil olduğum, Ümit Besen’i normalde dinlemeyen, ama şarkılarını duyduğunda seven genç bir kitlenin olduğunu tahmin ediyorum.

Benzer Yazılar

3 Responses to Ümit Besen’li Rondo Reklamı
 1. Anonymous

  Merhaba, blogunuzu bugün keşfettim. Başta okumak gayet keyifliydi ancak "basılı medyayı takip etmem…", "yeni reklamları takip edebilmek için tv izlerim…" gibi ifadeleriniz oldukça rahatsız edici geldi.
  Basılı yayını ve televizyonu çıkarttığımız zaman pazarı sadece "internetten" takip etmek ne kadar etkin oluyor "marketoloji" anlamının altını doldurabilmek için?
  Böyle bir vizyondan bakarsanız, Seda Sayan'lı Pepsi reklamlarına da önyargı ile yaklaşıp sonra da çok bariz bir pazarlama stratejisini gözden kaçırmanız beklenmedik birşey olmayacaktır.

  Not: Anladığım kadarıyla birkaç yazar var blogda. Bu genel bir değerlendirme oldu. Kendinizi "marketolojist" olarak değerlendirip özeleştirinizi yaptıktan sonra yorumu kişisel de algılayabilirsiniz.

 2. ... [Trackback]... [...] There you will find 76574 more Infos: marketoloji.com/2010/01/20/um... disegnitatuaggi.com
 3. Akram

  Querida Yazmiedn:Gracias por tu visita y tu feaicitlcif3n. Tambie9n yo te deseo unas muy felices Navidades y para ello te adjunto un villancico que he compuesto este af1o para felicitar a amigos y familiares.Con e9l recibe un besito navidef1o.MENSAJE DE AMOR, DE PAZ Y DE BIEN…(Villancico navidef1o)Fue un deda veinticinco de Diciembre,cuando nacif3 el Nif1o Jesfas en Bele9n,a1Que9 fredo me1s grande el de aquella noche!se helaron los charcos y el pozo tambie9n.Mareda y Jose9 cantaban al Nif1ocanciones me1s viejas que Matusale9ny los pastorcillos con gracia sonabanzambombas, panderos y hasta la sarte9n…Mientras la mula y el buey resoplabany daban calor al Rey en los pies,los Magos le dieron valiosos regalos;oro, incienso, mirra y dijeron, ame9n…Una estrella brillaba en el cielo,que inundando de luz Jerusale9n,anunciaba que Dios nos traedaun mensaje de amor, de paz y de bien Terly

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>