Dizi Arası Dizi Reklamı: Kurtlar Vadisi


 

Herşeyden habersiz bir şekilde TV karşısında otururken reklam kuşağında Kurtlar Vadisi dizisi izleyen bir genç görüyoruz. İlk aklımıza gelen soru “acaba hangi marka kendine Kurtlar Vadisi dizisi fanatiği genç erkekleri hedef kitle olarak almış ve reklam vermiş?” oluyor. Reklam oldukça uzun ve devam ediyor. Gencimiz askerliği sırasında, kızarkadaşıyla, dışişlerindeki görevi sırasında çöllerde ve yıllar sonra yuvasını kurup evinde otururken Kurtlar Vadisi izlemeye devam ediyor tüm ilgisiyle. Hikayenin moda tabirle oldukça “engaging”, merak uyandırıcı olduğunu söyleyebiliriz.

Açıkçası reklam aracının abartılması, virallerin reklamının yapılması da dizilerin reklamının yapılması kadar alışılmadık bir durum. Farklı bir mecrada değil (yani gazete, dergi veya internet reklamı değil TV’de) aynı mecrada yayınlanan reklam oluşu işleri biraz daha karıştırıyor. Sözkonusu dizinin takipçisi değilim ancak pazarlama açısından bakarsak maruz kaldığımız bu 2,5 dakikalık dizi tanıtım reklamı mesajı net veriyor mu? Veriyor: 10 yıldır Kurtlar Vadisi’nden gözünü ayırmayan bir kitle var ve onların yanında olmaya devam edeceğiz.

http://www.youtube.com/watch?v=NcwfRLYcrN0

Benzer Yazılar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>