Hoşçakal Hotmail, Merhaba Outlook!


 

Microsoft kurumsallaşmaya ve teknoloji dünyasına yeni bir boyut getirdi. ‘Outlook e-mail’  arayüzü, tasarımı ve sunduğu yeni özelliklerle rakiplerine karşı pazar payını arttırmaya çalışırken, Hotmail.com’a da veda etti. Outlook.com ‘un içeriğinden bahsetmeden önce Hotmail’in tarihçesi hakkında biraz bilgi vermek istiyorum.

Hotmail, e-posta sağlayıcısı olarak Sabeer Bhatia ve Jack Smith tarafından kuruldu ve Microsoft tarafından yaklaşık 400 milyon dolara satın alındıktan sonra kullanıcılarına 1996 yılında ücretsiz e-posta hizmeti olarak sunuldu. İsminin, günümüzde internet tabanlı veri paylaşımında kullanılan HTML (Hyper Text Markup Language) harflerini çağrıştırdığı için seçildiği söylenir. Kolay kullanımı ve 36 dil seçeneğiyle milyonlarca kullanıcısı olan MSN Hotmail, geçtiğimiz günlerde yerini sosyal ağlarla entegre olabilen, şık tasarımıyla sohbet ve görüntülü arama gerçekleştirebileceğimiz Outlook.com’a bıraktı.

Outlook.com nasıl kullanılabilir?
Öncelikle eski Hotmail adresimizle giriş yapabiliyoruz. Outlook.com adresinden siteyi açtığımızda şık tasarımı dikkatimizi çekiyor. Sağ üst köşede mesajlaşma, ayarlar ve yönetici paneli bulunurken, sol tarafında yine “Gelen Kutusu”, “Gereksiz”, “Taslaklar” gibi menüler yer alıyor. Ayrıca Gmail ya da Yahoo gibi farklı e-posta adresleri için de Outlook önizlemesini kullanmaya izin veriyor.

Yeni Outlook rağbet göreceğe benziyor. Yeni Outlook adresinizi hemen almanızı tavsiye ediyorum :)

Benzer Yazılar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>