Steve Jobs’a Mektup


 


SVT Play, İsveç devlet yayın kurumu olan SVT‘nin (Sveriges Television) pek çok mobil telefonda çalışan bir uygulaması. Kanalın son programlarına, dizilerine veya çeşitli video kliplere cepten kolaylıkla ulaşmayı HP0-S35 sağlayan bu uygulamayı, iPhone’a da taşımak istiyorlar; ancak önce Apple’ın uygulamaya onay vermesi gerekiyor.

Tam bu noktada, kanalın pazarlama ekibi başarılı bir WOM kampanyası yürütüyor. Bu amaçla yaptıkları DearSteveJobs.com internet sitesi ile Steve Jobs’a sesleniyorlar; süreci hızlandırmasını ve bir an önce uygulamaya onay vermesini istiyorlar. Onay sürecini bile basitleştirmişler; Jobs’un yeşil düğmeye basarak evet demesi yeterli :)

DearSteveJobs.com‘dan uygulamanın demosunu izlemek mümkün. Ayrıca İsveçliler Jobs’u ikna etmek için siteye kendi videolarını yükleyebiliyorlar ya da Facebook ve Twitter gibi platformlarda Steve Jobs’a evet dedirtme fikrini yayabiliyorlar. Bu online uygulamaların yanı sıra, ofline’da da SVT Play’in faaliyetleri dikkat çekici. En son Apple’ın Amerika’daki genel merkezinin önünde iki İsveçli’nin HP0-S36 ellerinde pankartlarla görüldüğü söyleniyor (aşağıda).

Benzer Yazılar

One Response to Steve Jobs’a Mektup
  1. ... [Trackback]... [...] Read More: marketoloji.com/2009/12/22/steve-jobsa-mektup/ [...]...... pretimmobiliertaux.com/taux-du-pret-immobilier

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>