Tasodan Facebook Oyun Kartlarına


 

Sanırım 90’larda çocuk olmuş herkes tasoyu bilir. Ben dahil çocukların büyük kısmı paketlerinden çıkacak tasoya sahip olmak için cips satın alırdı. Fritolay’in yarattığı bu furya birkaç yıl yoğun olarak sürdü ve çocuklar artık misketleriyle değil, ender bulunan tasolarıyla veya sahip oldukları taso sayılarıyla hava atmaya başladı. Tüm bunlar Fritolay’in satışlarını da büyük oranda etkiledi tabi ki.

Geçtiğimiz aylarda Wall-mart’ta gördüğüm aşağıdaki stand tüm bu anlattıklarımı aklıma getirdi. 90’lardaki çocukların eğlencesi bir nevi evrim geçirmişti. Artık somut oyuncaklar değil, sanal dünya oyuncakları hediye ediliyor. Çocukların zamanlarının büyük kısmını sokak yerine bilgisayar başında geçirmelerinin ne kadar doğru, ne kadar yanlış olduğunu tartışmıyorum elbette ancak bana şu anda çocukluğumu nasıl yaşamak istediğimi sorsalar, sanırım yine oyumu tasodan, misketten, gazoz kapaklarından yana kullanırdım :)

Benzer Yazılar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>