Internet Explorer 9 TV Reklamı – Yeterince Güzel


 

İnternet”le tanıştığımız ilk günlerde Internet Explorer ve meşhur “e” logosu hep gözümüzün önündeydi. Microsoft”un Windows üzerinden bizi “default” olarak tanıştırdığı bu web tarayıcısının tahtı Netscape ile bir süreliğine sarsılır gibi oldu ancak toparlanması uzun sürmedi. Bu, henüz fırtına öndesi sessizlikti ve fitili Mozilla Firefox ateşledi. Firefox, tarayıcı dünyasına yeni bir soluk getirdi ve zamanla geniş bir hayran kitlesi oluşturdu. Hızıyla, pluginler, add-onlar gibi farklı özellikleriyle Internet Explorer”ı bir anda geri planda bıraktı. Öyle ki, artık Microsoft”a Windows”ta default browser olarak Internet Explorer”ın bulunmaması konusunda baskılar gelmeye başladı. Firefox”un yıldızının iyice parlamaya başladığı The amazing hidden worldThe Beetle Frenzy slot . noktada Google, Chrome ile sahneye çıktı ve Firefox”un şovunu bir nevi yarıda kesti. Böylelikle yeni tarayıcılarla birlikte IE”nin geride kaldığını gören Microsoft, IE”ye daha fazla kaynak ayırdı, rekabetten beslenerek hep daha iyisini yapmaya çalıştı.

IE”nin eski ve modası geçmiş imajını üstünden atmaya çalışırken, son sürümü için bir de güzel TV reklamı hazırlamışlar. Chrome”un Japonya”da yayınlanan televizyon reklamını da Marketoloji”de paylaşmıştım. Anlaşılan o ki, günlük hayatımızda yoğun olarak kullandığımız web sitelerinin veya yazılımların TV reklamı üzerinden geniş kitlelere ulaşması artık olağan hale geldi. Microsoft”un IE 9 için reklamını ise beğendim, markayı dinamizm ve olması gerektiği gibi hızlı olmakla özdeşleştiriyor. Performansını ise test edip görmek lazım.

Benzer Yazılar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>