Yemeksepeti: Kapınıza Mutluluk Servisi


 

Yemeksepeti, 2011 itibariyle 28 milyon porsiyon sipariş teslim etmiş; 450.000 mobil kullanıcıya hizmet vermiş.

Yemeksepeti, 2011 itibariyle 120 milyon dolarlık değerlemeye denk gelen bir yatırımı reddetmiş.

Yemeksepeti’nin 2012 itibariyle bir televizyon reklamı var.

Yemeksepeti’nin dijitalde de rahatlıkla viral etki yaratabilecek bir içerik tercih ettiğini söylemek mümkün. Yağmur, çamur, kar demeden siparişleri kapınıza kadar getiren kuryeler, Yemeksepeti sözkonusu olduğunda belki ilk akla gelenler. Aksiyon ve mizah da içeriğin dijitale yaklaşması için önemli kriterler: Yolunuz buraya düşmeden, videoyu Facebook’ta görmüş olma ihtimaliniz yüksek.


Başrolde yer alan aile ve dileği gerçekleşen küçük kızımızsa, Yemeksepeti’nin reklam filmiyle hedeflediğini netleştiriyor: Farkındalığı arttırmak, sipariş veren tekil kullanıcı sayısını yukarı çekmek, pazarı büyütmek.

Televizyon reklamının dijitalde öncelikli olarak farkındalık yaratma amacıyla kullanıldığını biliyoruz. Google’ın Google+ için TV’yi kullanması halen hafızalarda taze. Yemeksepeti özelinde reklam yatırımı sonrası tekil sayfa görüntüleme, sipariş veren tekil kullanıcı sayısı, ortalama sipariş tutarı gibi metriklerin değişimi ve yatırımın geri dönüşü merak konusu.

Yemeksepeti, çok özel. Deyimi yerindeyse e-ticaret Türkiye’de bugünkü hacmine ulaşmadan, teknoloji destekli girişimcilik günlük konuşmalara dahil olmadan çok önce isabetli bir fikir ve somut bir modelle adım adım dominasyona yürümüş bir proje; bir lider. Cesur bir ifadeyle, Turkcell’in ardından iletişim rotasında ”Türkiye” frekansını benimseme şansı bulunan nadir markalardan.

A’dan Z’ye tebrikler.

Benzer Yazılar

2 Responses to Yemeksepeti: Kapınıza Mutluluk Servisi
  1. Trackback: xwvcerefp
    ufmob... jzeqlsszm vltpe msqjlpe wyem jjpgugkwcheiuxt...... atmiyceotg.com
  2. internet marketing

    Uygulamanın en güzel yanı, restoran ve sipariş seçme ekranlarının aynı web sitesindeki gibi detaylı olması. Uygulama lokasyonumuzu kullanarak bize en yakın restaronları gösterebildiği gibi, istersek de semt seçerek istediğimiz yerdeki restoranları seçebiliyoruz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>