P&G’den Londra 2012 Temalı ‘Reklam Dersi’


 

P&G’nin son günlerde sosyal medyada viral olarak yayılan Londra 2012 Olimpiyatları temalı reklamı, gerçekten bir reklam dersi niteliğinde. Bildiğiniz gibi P&G’nin hedef kitlesinin büyük bir kısmı kadınlar, ve bu kitlenin de büyük bir kısmı anne. Reklamın üç temel özelliği var:

1 – Londra 2012 Olimpiyatları teması çok güzel işlenmiş. Bu tarz büyük bir organizasyonun felsefesi, içeriği reklama çok organik bir şekilde entegre edilmiş.
2 – Annelerin ne kadar kutsal olduğu çok başarılı bir şekilde vurgulanmış. 2 dakikalık videonun her saniyesi kendisini izletiyor.
3 – Annelerin çocukları için yaptıkları fedakarlıklar anlatılırken, genelde çamaşır ve bulaşık yıkama konseptine değinilerek P&G’nin ürün gamı içerik ile birebir örtüştürülmüş.

P&G böylelikle, öncelikle annelerin, sonra biz çocukların duygularına dokunmuş. Reklamda uyandırılan hisler, sevgi, sadakat ve vefa. Bu duyguları, yoğun olarak hissettirebilmesi, reklamı özel kılmış. Procter & Gamble ise hem kendi markasını hem de ürün markalarını video sonunda vurgulayarak, marka değerini hedef kitlesinde eni konu güçlendirmiş.

Henüz izlememiş olanlar için:

Benzer Yazılar

One Response to P&G’den Londra 2012 Temalı ‘Reklam Dersi’
  1. Trackback: Oregon
    ... [Trackback]... [...] Read More here: marketoloji.com/2012/04/19/pgden-londra-2012-temali... 4taxrelief.net/oregon-tax-debt-relief.aspx

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>