Twitter’daki En Sıcak 50 Marka


 

Bu sıralama Twitter’da son 24 saat içerisinde en çok adından söz edilen markalar göz önünde bulundurularak oluşturuluyor. Twitter’da “hot” veya “buzz” kelimelerine rastlarsanız yine benzer amaçlar için bu kelimelerın kullanıldığını görebilirsiniz. Listede gözüme çarpan bazı noktalar ise şöyle;

  • İlk 9 sırada teknoloji şirketleri var. Twitter uzak ara önde.
  • Facebook MySpace’i ikiye katlamış durumda.
  • Digg’in bu listede ilk 10’da olması çok önemli bence. Digg kesinlikle mükemmel derecede kullanıyor daha önce de bir çok kez bahsettiğim “Viral Loop” özelliğini. Bir ürünü olmadığı halde Digg’in bu denli başarılı olması çok ilgi çekici.
  • Fox, CNN, Mashable ve BBC gibi haber içerikli siteler de üst sıralarda. Haberleri gazeteden değil de internetten almak isteyen sosyal medya tutkunları için önemli tabi ki bu markaların twitterdaki varlıkları.
  • Listede dikkatimi çeken, core business’leri teknoloji olmayan ama listede yer alan şirketlerden Gucci 23., Starbucks 30., Subway 33., Nike 36., Coca-Cola 40., Shell 42., Chanel 46. ve Pepsi 48. sırada.
  • Bu sıralamalar twitter’ın TwittedBrands isimli uygulamasından güncel olarak takip edilebilir. Bu durumda da size verdiğim sıralamada ufak değişiklikler gözünüze çarpacaktır. Tabi bundan sonra da bu sıralamada önemli bir gelişme gösteren markaları da yorumlar kısmında belirtiyor olacağım.

Benzer Yazılar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>