Coachella 2012: Müzik Endüstrisinde İlk Ölü – Diri Düeti


 

Best Of albümlerin, nostalji fırtınalarının ve derlemelerin müzik için ne kadar önemli olduklarını bilirsiniz. Sayısız örnek arasından, Apple’ın The Beatles destekli iTunes lansmanı halen zihinlerde taze. Peki hayatta olmayan müzisyenler konser verse, düet yapsa ve hatta turneye çıksa?

Coachella 2012 kalabalığı, ilk ölü-diri düetine şahitlik etti. 1996 yılında hayatını kaybeden Tupac, hologram görüntüsüyle Snoop Dogg‘la bir düet gerçekleştirdi. Önce, izleyelim.

Yani?

1. Etkinlik, gündem yaratır. Müzik festivallerinde sürpriz düetlere, atışmalara alışkınız. Tupac hologramı, konuyu başka bir noktaya taşıyor.

2. Etkinlik, konuşulur. Rock’n Coke esnasının ve ertesinin sayısız farklı kaynakta, sayısız içeriğe dönüşmesini hatırlarsınız. Hologram Tupac, çok konuşulacak.

3. Etkinlik, sosyal + mobildir. Tupac hologramının webde yarattığı etki, Twitter hesabı ya da performans anında beliren akıllı cihazlar… Lafı uzatmaya gerek yok.

İşin çarpıcılığı ortada, etiği muhtemelen tartışılacak. Ufukta beliren, nostalji fırtınalarının dijital satışlara ek olarak canlı performanslarla da nakte çevrilmesi. Ufuğun bir adım sonrası, oyun konsollarında takip eden Guitar Hero versiyonlarında Kurt Cobain hologramının yanıbaşınızda belirmesi.

Benzer Yazılar

4 Responses to Coachella 2012: Müzik Endüstrisinde İlk Ölü – Diri Düeti
  1. Trackback: Oregon
    ... [Trackback]... [...] Read More Infos here: marketoloji.com/2012/04/18/coachella-2012-muz... appliancepro.co/appliance-repair/oregon
  2. Trackback: hubpages.com
    ... [Trackback]... [...] There you will find 71722 more Infos: marketoloji.com/2012/04/18/co... misha.hubpages.com/hub/Mario-Kart-Wii-With-Wii-Wheel
  3. ... [Trackback]... [...] Informations on that Topic: marketoloji.com/2012/04/18/coachella-20... globalvirtualnumbers.com
  4. Trackback: pret auto
    ... [Trackback]... [...] Read More here: marketoloji.com/2012/04/18/coachella-2012-muzik-end... creditautos.org

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>