Onur Air Facebook Kampanyası


 

Sosyal medya ve sosyal ağlar, son zamanlarda üzerinde çok konuşulan konular. Sosyal medyanın gücü ve sosyal medyada var olmanın markalara kattıkları gün geçtikçe daha iyi anlaşılıyor. Geleneksel iletişim kanallarının etkinliğinin sorgulandığı günümüzde, markaların müşterilerine dokunabilmeleri için sosyal medya etkin bir araç olarak karşımıza çıkıyor.


Promoqube, tam da bu noktada markaların sosyal medyada var olma ihtiyaçlarına cevap verecek pazarlama uygulamaları sunuyor. Facebook’ta oluşturduğu ‘kampanyalar‘ uygulaması, sunduğu hizmetlerden. Bu uygulama ile, Onur Air‘in düzenlediği kampanya sayesinde tanıştım. Kampanyaya, Onur Air’in facebook sayfasına hayran olarak katılmak mümkün. Daha sonra ise, arkadaşlarınızı davet ederek, kampanyaya katıldığınızı duvarınızda yayınlayarak ya da kampanya linkini paylaşarak puan kazanıyorsunuz ve en yüksek puanı toplayan 15 kişi arasına girerseniz, kendiniz ve bir arkadaşınız için uçak bileti kazanıyorsunuz. Ayrıca katılan her 500. kişi de uçak bileti kazanıyor. Onur Air’in bu kampanya ile facebook sayfasının ziyaretçi sayısını ve ziyaret sıklığını arttırmakta oldukça başarılı olacağına inanıyorum.

Sosyal medya çağında pazarlama uygulamaları olarak Facebook kampanyalar uygulamasını kullanan tek şirket ya da marka Onur Air değil. “Mavi Plajda İyi Gider” sloganıyla hedef kitlesine ulaşmaya çalışan Mavi Jeans, Nostalji teması üzerine yoğunlaşan Ülker Çamlıca ve imzalı tshirt ya da CD kazandıran Dream TV de hedef kitlesi ile iletişimini arttırmada kampanyalar uygulamasını kullananlar.

Benzer Yazılar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>