Family Guy ve Microsoft


 

Geçtiğimiz günlerde Microsoft’un Windows 7 için hazırladığı reklam kampanyası doğrultusunda Family Guy’ın özel gösterim olacak bir bölümüne sponsor olacağı haberini okudum. Biraz şaşırdım çünkü diğer (çizgi) dizilere nazaran Family Guy’ın tarzı biraz farklıdır.

Öncelikle (beni tanıyanlar bilir) çok sıkı bir Family Guy hayranı olduğumu belirtmeliyim. Friendfeed ve Twitter’daki profil resimlerimin Family Guy’daki Stewie karakteri olduğunu, bazen Facebook’taki profil resmime de Stewie’yi koyduğum düşünülürse hayranlık seviyem anlaşılabilir. Şu anda dizi 8. sezonunda. Bu sezonu yakından takip ettiğim gibi geçtiğimiz 7 sezonun tüm bölümlerini -bazılarını birkaç kez- izledim. Tarzları, komedi anlayışı biraz farklı ancak benim hoşuma gidiyor. Hemen herşeyi tiye alabilen bir konsepti var Family Guy’ın. Hatta bir bölümünde Bill Gates ile konuşan Family Guy karakteri (yakından takip edenler için, Lois’in babası) Gates’e iPod’unu göstererek Zune ile dalga geçiyor. Gates, şimdiye kadar birkaç bölümün senaryosunda da yer aldı.

Microsoft’un bu kararı, özellikle de Family Guy’ın sıradışı diyebileceğimiz mizah anlayışı düşünüldüğünde gerçekten ilginç gelmişti. Ancak zaten onlar da bu yanlışın farkına varmışlar. Adage’in haberine göre Microsoft, dizinin içeriğini daha detaylı incelediğinde Windows markasıyla uyuşmayacağı kanısına vararak sponsporluktan vazgeçmiş. “Fox ve Seth MacFarlane (Family Guy yapımcısı) ile çalışmalarımız devam edecek ve diğer alanlarda kendileriyle çalışacağız” diye de eklemiş Microsoft sözcüsü.

Benzer Yazılar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>