Windows 7 / Deney 7


 

Yeni Windows, Windows 7, hem getirdiği yeniliklerle hem de ürün performansıyla son günlerde adından sıkça söz ettiriyor. İnternette, Windows 7 hakkında pek çok kullanıcı yorumu ya da ürün inceleme videosu bulmak mümkün. Burada ürün detaylarına girmek istemiyorum, ancak Microsoft Türkiye’nin, Windows 7’yi daha iyi tanıtmak amacıyla düzenlediği online yarışmadan bahsetmeden geçemeyeceğim.

Windows 7‘nin tanıtımı için düzenlenen Deney 7, tam 7 gün sürecek ve yarışmacılar 77 görevi tamamlamaya çalışacak. “Türkiye’nin ilk dijital deneyi” diye bahsedilen yarışma tamamen online olarak gerçekleştiriliyor ve iki yarışmacı (Nazlı ve Oğuz) 20.000 TL için yarışıyor. 5. gününde olan yarışma 22 Ekim’de sona eriyor ve bu süreçte yarışmacılara online destek olunabiliyor. Her iki yarışmacı da kameralarla izlenebiliyor, Twitter’da takip edilebiliyor, FriendFeed’de yarışmacının abonesi olunabiliyor; bütün bunlar yapılırken de Windows 7’nin farklı özellikleri hakkında bilgi sahibi olunuyor. Bir de destekçiler, birbirinden farklı hediyeler de kazanabiliyorlar, bunun için yapmaları gereken destekledikleri yarışmacının görevini tamamlamasında ona yardımcı olmak.

Windows 7 bu yarışma ile hem WOM (Word of Mouth) etkisi yaratmakta, hem hedef kitlesi ile etkileşime girmekte, hem de ürünü kullanıcıların tanımasını sağlamakta oldukça başarılı ve uzun bir süre kendinden söz ettirecek gibi görünüyor.

Son saatlerde Nazlı ile Oğuz başabaş gidiyorlar, ancak Nazlı yarışmayı şimdilik hep bir adım önde götürüyor. Yarışmanın sonucunu sabırsızlıkla bekliyorum.

Benzer Yazılar

One Response to Windows 7 / Deney 7
  1. Trackback: Tatuaggi
    ... [Trackback]... [...] There you will find 77916 more Infos: marketoloji.com/2009/10/19/wi... tatuaggiandtattoo.blogspot.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>