Volkswagen "The Fun Theory"


 

Bir süredir “The Fun Theory” isimli reklam kampanyası hakkında yazmayı düşünüyordum. Kampanya reklamlarının Facebook’ta hergün başka birileri tarafından paylaşılmasına, “Piano Stairs” isimli videonun YouTube’da 3.5 milyon kez izlenmesine şaşırmıyorum çünkü reklamlar tümüyle ilgi çekici. DDB Stockholm tarafından hazırlanan bu viral kampanya amaçladığının da üzerinde bir ilgiyle karşılaşmış gibi gözüküyor.

Reklamlar bir deney gibi tasarlanmış. Dünyayı daha eğlenceli hale getirmenin insanların davranışlarında bir değişikliğe yol açıp açmayacağı inceleniyor. Sonuçta bunun mümkün olduğunu görüyoruz. Bu kampanya sonuçta insanları çevre dostu otomobillerin kullanımını artırmaya teşvik etmeyi amaçlıyor. Bu da çok önemli. Reklam sadece güzel değil, hedefi de tam onikiden vuruyor. Bana göre bu kampanya Volkswagen’in satış noktalarına çok fazla müşteri getirecek. Ya da en azından insanların bu arabalara olan bakışını değiştirerek potansiyel müşteri sayısını önemli derecede artıracak, ki bu da dolaylı yoldan artış demek oluyor.

“Piano Stairs”, “World’s deepest bin” ve “Bottle Bank Arcade” isimli üç videoyu yukarıda izleyebilirsiniz. Ayrıca kampanyanın websitesi de TheFunTheory.com.

Benzer Yazılar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>