İngiltere’de Dijital Reklam Hacmi 7.5 Milyar Dolar


 

IAB’nin açıkladığı rakamlara göre 2011 yılında İngiltere’de dijital reklam hacmi 7.5 milyar dolara ulaştı. 2010 yılına göre %14.4’lük bir artış anlamına gelen bu büyüme, İngiltere’de dijital reklam harcamalarında son beş yılın en yüksek büyüme oranı olarak gerçekleşti.

Display ilk kez 1 milyar pound eşiğini geçti ve %13.4 ile hızlı bir yükseliş yaşadı. Bu alanda en çok sosyal medya ve online video reklamlarına olan yatırımlar ön plana çıktı. Toplam display reklamların %21’ini oluşturan sosyal medya üzerindeki reklam yatırımları bir önceki yıla göre %75’lik bir artış gösterdi. Online video harcamaları ise bir önceki yıla göre ikiye katlandı. Display reklamlarında finansal hizmetler en fazla reklam veren sektörler arasında ilk sırada yer alırken, FMCG ikinci, perakende markaları ise üçüncü sırada kendisine yer buldu.

Arama motoru reklamları ise dijital pazarlama bütçelerinin halen büyük bir kısmını oluşturuyor. 2011’de 4.3 milyar dolar olarak gerçekleşen arama motoru reklamları hacmi, toplam dijital reklam hacminin %58’ini oluşturuyor.

Benzer Yazılar

One Response to İngiltere’de Dijital Reklam Hacmi 7.5 Milyar Dolar
  1. ... [Trackback]... [...] Informations on that Topic: marketoloji.com/2012/04/08/ingilterede-... emarketschool.com/Other-marketing-methods-course-overview.html

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>