Marka – Blogger İşbirliğine Dizi Eklenirse


 

Markalar, hedef kitleleriyle iletişimlerini kuvvetlendirmek adına, yeni düzene gereken özeni gösteriyor artık. Sosyal medyayı kullanıyorlar, etkinlik düzenleyip blogger”ları davet ediyorlar ve hatta onlarla işbirliği yapıyorlar. Doğru kanallarla, hedef kitleye ulaşmaları daha hızlı oluyor. Bunun bir örneğini bu yazımda daha önce yayımlamıştım.

Beymen Club ve Beymen Academia, bu sezon yayımlanmaya başlayan Son dizisinin sponsoru. Onda Gördümde dizilerde, televizyonda beğendiğimiz tasarımları, nereden alındığını merak ettiğimiz, karakterin üzerindeki kıyafetleri yayımlayan bir blog. Beymen Club ve Onda Gördüm işbirliği ile bir yarışma başlıyor twitterda. Son dizisinde görülen Beymen Club giysisini, #sondagordum etiketiyle tweetleyen ilk kişi, giysiye sahip olacak. Bunu incelememiz gerekirse;

*Beymen Club ürünlerinin tanıtımını yapmış olacak.

*Beymen Club markasını takip eden kitle, bu yarışmayla online casino “Son” dizisini izleyen kitleye de dahil olacak (tam tersinin olması da mümkün ve Ondan Gördüm”ü de unutmamak lazım)

*Beymen Club eskiden 30 yaş ve üstüne hitap eden bir markaydı, ama 3-4 senedir gerek seçtikleri marka yüzleri, gerek tasarımlarıyla, hedef kitlesinin yaşı 20 yaş üstünü kapsar oldu. Bu dizi için seçilen kıyafetler ve giydirdiği karakterlerle bunu da yansıtmış olacak.

*Onda Gördüm içeriğine uygun bir işbirliğinde olduğu için, yarışma samimiyetsizlikten uzak bir görüntü sergilemeyecek.

Sonuç olarak, marka – blogger işbirliğine, Türk insanının dizi izleme alışkanlığı da göz önüne alınarak, planlanmış, takip edilmiş, ve noktalar birleştirilerek karar verilmiş, başarılı bir çalışma olduğunu düşünüyorum.

Benzer Yazılar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>