iPhone’la Dünya Turu (Ve Camera+)


 

Lisa Bettany‘i daha önce Mashable CEO’su Pete Cashmore‘la paylaştığı Bahamalarda Bir Noel Hikayesi‘yle konu edinmiştik.

Kendisi şu sıralar iPhone’la Dünya turluyor ve tabii, kurucusu olduğu Camera+ uygulamasını hikayeden ayrı tutmuyor.

iPhone’la Dünya Turu’nu tutarlı ve bahsedilmeye değer kılan noktaları toparlayalım mı?

1) İşin başından beri akıllı telefonların en ilgi gören özelliği, fotoğraf çekmeleri. Akıllı telefonlara entegre fotoğraf makineleri standartlaşmadan kısa bir süre önce bu özellik hepimizi büyülüyordu, itiraf edelim.

Instagram’ın Twitter’ın -neredeyse- resmi fotoğraf uygulaması haline gelmesinin üzerinden de çok geçmedi. Fotoğraf uygulamaları halen fazlasıyla alakalı ve bu pazarın küçüleceğini söylemek mümkün değil.

2) Akıllı telefonlarımızla ne zaman fotoğraf çekiyoruz? Arkadaşlarınızın Erasmus ve yurtdışı gezileri için oluşturduğu Facebook albümlerini hatırlayın. Geziler için fotoğraf uygulamaları ve ”Sosyal Medya”da paylaşılan fotoğraf albümleri neredeyse standart.

3) Lisa’nın Camera+ uygulaması için marka yüzü aramaması, uygulamanın geliştiricilerinden biri olarak uygulamayı sahiplenmesi ve Dünya turuna bizzat çıkması, dolayısıyla öykünün baştan sona tutarlı hale gelmesi dikkatinizi çekiyor mu?

Tabii ki ortada bir kurgu ve promosyon planı/takvimi var. Öte yandan Lisa gerçek. Facebook hesabı gerçek. Blogu gerçek. Takipçilerine ulaşırken ”inandırıcılık” metriğiyle değerlendirme yapması gerekmiyor. Lisa direkt.

Birilerini hatırlatıyor mu? Steve Jobs? Mark Zuckerberg? Lady Gaga?

Erken adapte olanların farkındalık seviyeleri daha yüksek ve daha isabetli işler yapıyorlar. Doğruya doğru.

Benzer Yazılar

3 Responses to iPhone’la Dünya Turu (Ve Camera+)
  1. Trackback: pret immobilier
    ... [Trackback]... [...] Informations on that Topic: marketoloji.com/2012/02/21/iphonela-dun... simulation-de-pret-immobilier.net/simulation-pret-immobilier
  2. Trackback: raspberry ketone
    ... [Trackback]... [...] Find More Informations here: marketoloji.com/2012/02/21/iphonela-du... absnutritionworld.com/raspberry-ketones
  3. ... [Trackback]... [...] Read More: marketoloji.com/2012/02/21/iphonela-dunya-turu-ve-camera... emarketschool.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>