Bir Markanın Geri Dönüşü: Sarelle


 

Yıllar öncesinden hatırlayacağımız Sagra Special mağazalarında, sarelle çeşmesi görmemiş olanlar çok şey kaçırmışlardır. Özellikle de çikolata severlerin en popüler yerlerinden birisi Sagra Special mağazalarıydı. Hatırlarım, bayramlardan önce bu mağazaların içine girmek dahi imkansızdı. Fındık ezmesi çok meşhurdu ve insanlar bu fındık ezmesi akan çeşmelerle ilgili çeşitli fanteziler de üretmişti zamanında (bkz: sarelle çeşmesi).

Bugünlerde Sarelle yeniden harekete geçti ve ‘ekmeğe sürülebilir çikolata’ pazarında kendisine yer edinmeye çalışıyor. Reklamlarında genel olarak ürünün buzdolabından çıktığı anda ekmeğe sürülebilir olduğu gösterilirken, daha da önemlisi trans yağ, renklendirici ve koruyucu madde barındırmadığı da vurgulanıyor. Bu özellikler, ürünün bulunduğu pazar açısından çok önemli. Buzdolabından çıkarıldığında ekmeğe sürülebilir olması zaten ürünün kullanımı açısından en kritik nokta. Diğer özellik olarak sağlığa vurgu yapılması, organik ürünlere talebin hızla arttığı günümüz dünyasında önemli bir ayrıntı olarak dikkat çekiyor. Daha önce Sagra’nın olan Sarelle ve Tadelle markalarının yeni sahibi Sanset Gıda Pazarlama. Sanset, Sarelleye yatırımlarını arttırırken henüz Tadelleyi harekete geçirme çalışmalarına başlamamış gibi görünüyor. Belki de Sarelleden elde etmeyi arzuladığı başarı ile Tadelleyi güçlendirmeye başlayacak. Herşeyin ötesinde, Sarelle’nin fındık ezmesini özlemişiz. Umarım aynı tadı ve kaliteyi tekrar yakalarlar.

Benzer Yazılar

One Response to Bir Markanın Geri Dönüşü: Sarelle
  1. ... [Trackback]... [...] Find More Informations here: marketoloji.com/2009/10/03/bir-markani... apuseagle.org

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>