Tampax: Zack16.com


 

Türkiye’de de Kristal Elmaları silip süpüren, ödüle doymayan Leo Burnett’ten Amerika’da Tampax için hazırlanan bu reklam kampanyası gerçekten çok başarılı. Haziran 2009’da yayınlanan reklam digital reklamcılık için çok güzel bir örnek oluşturuyor. Zack16.com adresinden girilerek 16 yaşındaki Zack Johnson’un blogunu okuyabilir, videoları izleyebilirsiniz. Dediğim gibi bu bir reklam kampanyası, ama en güzel yanı, markanın adının bu kampanyada çok az sayıda geçiyor olması, ve siz bu blogdaki yazıları okurken ve videoları izlerken sizde reklam hissi uyandırmıyor olması.

Kısaca konunun başını açıklamak istiyorum, Zack bir gün uyanır, ve kendi cinsel organının yerinde kadınların cinsel organı vardır. Çok kafkavari bir giriş. Kafka hayranı olduğum için de bu konu benim daha da çok ilgimi çekti. Tabi bu Tampax markalı tamponlar için yapılmış bir reklam olduğu için de bir şekilde yukarıda bahsettiğim giriş ürüne bağlanmış. Bence çok başarılı, ve çok eğlenceli. Blogun tamamı ingilizce, bu yazıma videoyu ekliyorum, isteyenler yukarıdaki linkten blogun tamamını inceleyebilir.

Benzer Yazılar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>