Sıra Pinterest’te


 

Pinterest, 2012’nin ilk bombası. EylülAralık 2011 arasında kullanıcı sayısında yaşanan %400‘lük artış, Ocak ayı itibariyle aylık 11.7 milyon tekil ziyaret. Neresinden baksanız, Tipping Point‘i geride bırakmış bir işten söz ediyoruz.

Pinterest neye benziyor? İlgi alanlarınıza göre parçalara böleceğiniz Facebook Timeline’a. Profiliniz ve içerik akışının Timeline’dan neredeyse farksız olduğunu söylemek yerinde olur.

Pinterest’te ne yapıyorsunuz? Basitçe ilgi alanlarınız/tutkularınız paralelinde görseller paylaşıyorsunuz, biraz metinle. Webde hoşunuza giden herhangi bir linki ‘pin’liyorsunuz ve profilinize yapıştırıyorsunuz. (En isabetli Türkçe karşılığı sanırım ‘mimlemek’)

Pinterest’te ne paylaşılıyor? An itibariyle Moda, Dekorasyon ve Yiyecekler Pinterest akışının ciddi bir kısmını oluşturuyor. Pinterest’in ağırlıklı olarak 19-35 yaş aralığındaki, Üniversite yüzü görmüş kadınlar tarafından ilerletildiğini eklememe sanırım gerek kalmıyor.

Pinterest nereye gidiyor? Viralitesi yüksek, içeriğin gittikçe akıcılaştığı, öncelikle Facebook kullanıcıları arasındaki penetrasyonu hızlıca artacak bir platform olmaya doğru ilerliyor. Marka iletişimi ve e-ticaret entegrasyonu, 2012 sonu gelmeden Pinterest’in nakite çevirebileceği değerleri.

Pinterest’in üst üste koymayı başardığı doğrular, açıklayıcı.

1. Tumblr’ı Anlamak: Tumblr, daha az metin ve daha iyi görselliğin içerik tüketiminde kritik olduğunu anlamıştı. Tumblr, içerik paylaşmanın içerik üretmekten çok daha kolay olduğunu ve benzersiz bir viralitenin bu yolla yakalanabileceğini biliyordu. Pinterest, Amerika’yı tekrar keşfetmiyor; Tumblr doğrularıyla ilerliyor.

2. Facebook’u Anlamak: 800 milyonu aşkın kullanıcısı ve tüm Internet kullanıcıları arasındaki yüzde 40’lık penetrasyonuyla Facebook’un webi ‘yutmaya’ aday olduğunu kabul etmek gerekiyor. Pinterest kullanıcıların bir çoğu Facebook hesaplarıyla Pinterest’e giriş yapıyor, Pinterest içeriklerini Facebook’ta paylaşmakta sakınca görmüyor ve Facebook kimlikleriyle, Pinterest’te var oluyorlar.

3. ‘Like’ Tuşunu Anlamak: Like, en aşina olduğumuz örnek ancak StumbleUpon’un üzerine oynadığı da farklı değildi: Web’de içerik üretilecek bir platform oluşturma fikri çok gerilerde kaldı. İçerik ve ilgi etrafında toparlanacak platformların, hazır içeriğin değerlendirilmesi ve paylaşılması üzerinde durmaları gerekiyor. Facebook’un içeriği platforma dahil etme safhasında ‘Like’ı konumlandırmasıyla, Pinterest’in ‘Pin’ tuşu farksız değil.

Benzer Yazılar

4 Responses to Sıra Pinterest’te
  1. ... [Trackback]... [...] Find More Informations here: marketoloji.com/2012/02/09/sira-pinter... phen375reviewszone.com/buy-phen375
  2. Trackback: Anonymous
    ... [Trackback]... [...] There you will find 73381 more Infos: marketoloji.com/2012/02/09/si... prompthvac.com/ac-repairs/california
  3. Trackback: here
    ... [Trackback]... [...] Read More Infos here: marketoloji.com/2012/02/09/sira-pinterestte/ ... pinterest.com/angelsdream/lingerie
  4. ... [Trackback]... [...] Informations on that Topic: marketoloji.com/2012/02/09/sira-pintere... privatepilotlicenceinfo.com/helicopter-pilot-jobs

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>