Ürünü Yerleştirme, Kendi Dizini Çek: MANGO


 

Ürün yerleştirme (product placement) kısaca popüler dizilerde, filmlerde, şovlarda ürününüzü kullanılıyor gibi göstermek ve bunu reklam kuşağında yapmamış olmak ürün yerleştirme pratiğidir.

Ancak artık ürün yerleştirme pratiği bir boyut ileriye taşınıyor. Sosyal mecrayı belki de en etkili kullanan markalardan biri olan giyim amrkası MANGO, artık tüm karakterlerin MANGO giydiği kendi dizisini çekiyor ve websitesiüzerinden yayınlıyor. Üstelik senaryo da hiç fena değil.

Ne giymeliyim? (What Should I Wear by MANGO) adlı dizinin bir diğer özelliği de sahne sahne karakterlerin üstündeki kıyafetlerin aşağıda sergilenmesi ve bir tıkla onları satın alabilmeniz. Canlı manken, reklam ve sinema-dizi filmi yerleştirmelerinden çok daha etkili olduğu bir gerçek olan bu yöntem henüz çok yaygın değil ancak tüketici olarak işimizi çok çok kolaylaştırdığını söyleyebilirim.

Bu uygulama ayrıca sosyal medya kampanyalarının ya da websitelerinin nasıl boşa gitmediğini, marka – ürün ve satışla direk bağlantı kurulduğu takdirde nasıl gerçek mağaza ve reklamlardan bile daha fazla etkili olabileceğinin bir kanıtı.

Henüz 6 bölümü yayınlanan bu diziden bir örneği aşağıda, MANGO’nun webdünyasını genel olarak incelediğimiz yazıyı bu linkte bulabilirsiniz.

Benzer Yazılar

One Response to Ürünü Yerleştirme, Kendi Dizini Çek: MANGO
  1. Trackback: mytatuaggi
    ... [Trackback]... [...] There you will find 69664 more Infos: marketoloji.com/2012/01/16/ur... mytatuaggi.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>