“Marka Oluyorum” Reklamı


 

Hülya Avşar hala televizyonun en tartışılan isimlerinden. Son günlerde ise oynadığı Papia tuvalet kağıdı reklamlarıyla gündemde. Bu reklamı biraz analiz edecek olursak:

- artık herkesin birer marka olduğu bir dünyada yaşadığımızı hatırlatan bir reklam en başta. “Sesimden bile beni tanıdınız, adımı aklınıza getirdiniz” diyen Hülya Avşar en başta kendi markasını ve adını hatırlatıyor. Arkasından ürün, görseli ve pakedi geliyor.

- Papia marka gücünü ve bilinirliğini arttırmaya odaklanmış. Markasını ürünün heryerine basarak ürünü yenilemiş. Demek ki büyüme stratejileri var. Markaların tüketiciler için en önemli sinyallerden biri olduğunu düşünürsek, ürünün üstüne yani tuvalet kağıdının heryerine yerleştirilmiş marka adı iddialı bir strateji. Ürüne güvenlerinin tam olması gerek.

- marka elçisi yazımızda da bahsettiğimiz konular kapsamında, Hülya Avşar’ın çok yakın zamanda Molped ve Pepsi’yle çalışması ve bu markaların yüzü olması bize sadakati sorgulatıyor. Eskimiş yüz ve eskimiş bir marka olarak tanımlanıyor artık kendisi genellikle.

- marka çağrışımı yazımızda bahsettiğimiz kapsamlardan ise, “Hülya Avşar” markası “Papia” markasının çağrıştırdıkları veya çağrıştıracaklarıyla ne kadar uyuşuyor sorunuyla karşılaşıyoruz.

Ne yazık ki bir tek reklamın bir ürüne katkısını finansal olarak ölçebilecek kesin bir metod yok ancak bu işbirliği ve reklamın başarısı diğer markalara da örnek olacaktır.

Benzer Yazılar

2 Responses to “Marka Oluyorum” Reklamı
  1. Trackback: Michigan
    ... [Trackback]... [...] There you will find 62144 more Infos: marketoloji.com/2012/01/12/ma... rapidrestore.net/flood-water-mold/michigan
  2. ... [Trackback]... [...] Informations on that Topic: marketoloji.com/2012/01/12/marka-oluyor... funandsafedriving.com/driving-directions.html

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>