Bana Bir Şey Olmaz Deme, Okey mi?


 

Okey’in bu reklam kampanyası çok tuttu. Her reklamı gülerek izledikten sonra bugün bana gelen maili görünce şaşırdım. Mail adresimi nasıl bulduklarını düşündüm önce. Bu konuda her geçen gün daha da paranoyaklaşıyorum. Daha önce Eczacıbaşı’nda staj yaptığım için genelde Eczacıbaşı Grubu’nun markalarının websitelerini ziyaret ediyordum. Umarım o şekilde bulmuşlardır.

Herneyse, resmin üzerine tıkladığımda banabirseyolmazdeme.com’a yönlendirildim. Anasayfa’da en sevdiğim, klima tamircisinin olduğu Okey reklamından bir resmi var. Kullanıcı olarak beğendim, istediğim herşeyi rahatlıkla bulabildim. Ayrıca, yarışma ile ilgili birkaç hatırlatma dikkatimi çekti. Birincisi, doğal durumların kurgulanmış mizansenlerden daha çok ilgi çektiği, ikincisi de video/fotografın Facebook gibi sosyal paylaşım sitelerinde ilgi görmüş olmasının jürinin dikkatini çekeceği.

Sonuç olarak, diyebiliriz ki sosyal medya’nın farkına Eczacıbaşı girişim Pazarlama da varmış. Bir aksilik olmazsa beklenen sonuçlara ulaşır bu yarışma.

Benzer Yazılar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>