Youth Republic OrtaKantin.com’u satın aldı


 


Geçtiğimiz günlerde Facebook’ta bir habere rastladım. Bir arkadaşım Vadi Efe’yi kutlayan bir post yapıştırmıştı haberin altına. Webrazzi.com’un haberine göre Youth Republic OrtaKantin.com’un çoğunluk hisselerini satın aldı ve bu şekilde bünyesine sadece üniversite öğrencilerinden oluşan 91.541 kişilik bir sosyal networking sitesini katmış oldu. İsminden de anlaşılacağı üzere gençlere yönelik yaratıcı stratejileriyle bilinen Youth Republic’in bu hareketinin genel stratejisini destekleyici yönde olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Flusta.com’da bu satın almanın uzun vadede başarılı olup olmayacağına dair bir anket başlatmayı düşünüyorum aslında. Facebook’un bu kadar popüler olduğu bir zamanda başka bir sosyal ağa para yatırmak biraz riskli gibi bana göre. Kesin rakam ve satın alınan hisse miktarı bilinmese de Youth Republic’in şu anda ödediği miktar ve önümüzdeki yıllarda siteyi daha da canlandırmak için yapacağı harcamalar bir kaç milyon doları geçecektir.

Krize rağmen online dünyada bu tür bir satın alma gerçekleşmesi sevindirici. Youth republic bu satın almayla daha da güçlenecektir. Açıkçası ben bu sürecin ilerleyen aşamalarını heyecanla bekliyorum. Youth Republic Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Serhat Gürcü’nün 2 yıl içerisinde 500.000 üniversite öğrencisine ulaşma hedefinin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini de çok merak ediyorum. Ülke olarak sosyal ağlara olan ilgimiz gerçekten şaşırtıcı derecede yüksek. Serhat Gürcü’nün sözünü ettiği sinerji gerçekleşirse Youth Republic bundan sonraki aktivitelerinde kendi yarattığı pazardan fazlaca faydalanacaktır.

Sonuç olarak, bu hamlenin Youth Republic’in rakiplerini de harekete geçirmesini ve pazarın canlanmasını bekliyorum.

Benzer Yazılar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>