Lösev Reklamları


 

Bugün Facebook’ta bir video gördüm. Her gün en az 10 saat Facebook ve Twitter’da olduğum için insanların neler post ettiğini görmek için bolca vaktim oluyor. Bu videonun altında Lösev’in bağışlarla hazırladığı bu reklam filmlerini yayınlamak için TV kanallarının yüksek miktarda paralar istediği ve bu nedenle bu reklamları herkesin profilinde ve arkadaş listesiyle paylaşması gerektiği yazıyordu. Lösev aslında bu videoyu e-mail ile gönderiyormuş, ve muhtemelen bir arkadaş bu videoyu Facebook’ta paylaşmayı akıl etmiş sonunda. Yani Lösev eski yöntem viral marketing yaparken bu video sosyal medyaya da sıçramış. TV izlemediğim için bilmiyordum ama Lösev bu reklamları TV’de de yayınlatmış bir süre.
İnsanların dikkatini çeken, ve yayınlanan bir haberde belirtilen de şu; bu e-mail kampanyansının Ramazan ayına denk gelmesi tesadüf mü? Bence evet, ama şu da var ki bu tarz dernekler insanların maneviyatlarının daha yüksek olduğu zamanlarda bu tür aktivitelerini hızlandırması pazarlama bakış açısından gayet normal ve mantıklı, ve biraz düşünsek bunu yapan tek kurumun da Lösev olmadığını görebiliriz. Bu nedenle, bana göre bu tarafta bir sıkıntı yok.
Ben de sosyal medyanın gücü adına bu videoyu elimden geldiğince paylaştım. Zaten, çok çarpıcı olması planlanarak hazırlanan bu videolar izleyen bir çok insan tarafından paylaşılacaktır. Sosyal medya aracılığıyla “bu gece uyumadan elimi siz tutar mısınız?” isimli kampanya büyük kitlelere daha masrafsız bir şekilde ulaşacaktır. Bağışlarla ayakta duran Lösev’in videolarının bu şekilde yayılması, “Yaprak Dökümü” gibi dizilerin reklam aralarında yayınlanarak TV kanallarına tonla para ödenmesinden çok daha tutarlı geliyor bana.

Videoyu buradan izleyebilirsiniz. Reklam sanırım YouTube’de bile yok henüz.

Benzer Yazılar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>