Yeni bir İmaj, Yenilenmiş bir Marka


 

Alışveriş yapmayı sevmiyorum. Nedendir bilmem, alışveriş merkezlerinde üstüme birşeyler almak için birkaç mağazaya girdikten sonra ölesiye sıkılıyorum. Bu da benim, özellikle tekstil sektörüne olmayan ilgimi de göstermiş oluyor.
Yine de, son günlerde dikkatimi çeken bir marka var. Bu markanın bir t-shirt’ünü uzun bir süre insanların üstünde görüp anlam verememiştim, ta ki marka İstiklal Caddesi’ne bir mağaza açana kadar.

Little Big’ten bahsediyorum. Yıllardır bu sektördeler ve kaliteli işlere imza atıyorlardı ancak son zamanlardaki değişim gözle görülür bir şekilde hissediliyor. Little Big, ne televizyon reklamı yaptı, ne de devasa bilbordlara reklam verdi. Yaptıkları şey, bir t-shirt konsepti yaratıp, (bir şekilde) yaygın bir şekilde kullanılmasını sağlamaktı. Sonrasında İstiklal Caddesi’ndeki yeni mağazalarını açtılar ve net olarak söyleyebilirim ki, Mavi Jeans’in tahtına aday olmuşlar.
Mavi Jeans yıllarca göğsünü gere gere reklamını yaptı ve “biz dünya markasıyız” dedi. Şu anda Türkiye dışındaki performanslarını bilmiyorum, ne yalan söyleyeyim ama uzun zamandır kendilerinin ne ismini duyuyorum ne de birşey alıyorum Mavi Jeans’ten. Tasarladıkları ürünleri yüzlerce, binlerce adet üretip Türkiye’ye bulk olarak sattıktan sonra pek bir özellikleri kalmıyor açıkçası.

Little Big şimdilik doğru yolda, ürün kalitesi de eğer yeniledikleri markaları gibi başarılı olursa, önünde pek bir engel kalmaz, önce Türkiye’de sonra dünyanın pek çok yerinde kendilerinden sıkça bahsettirirler. Acaba bu marka için krizi fırsata çevirdi diyebilir miyiz?

Benzer Yazılar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>